Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges az...

Szerintetek lehetséges az időutazás/lehetséges lesz?

Figyelt kérdés
Én elég szkeptikus vagyok a dologgal kapcsolatban.

2020. aug. 13. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Nem volt. Nem lesz. Ha hetente kétszer teszitek fel a kérdést akkor sem.
2020. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy lesz lehetséges, hogy amíg a valóságban eltelik mondjuk 1 év, addig az időutazás alatt csak 1 nap, vagy 1hét.
2020. aug. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem. Ha feltalálták volna az időgépet, most is lenne már, kivéve ha csak előre lehet menni vele.
2020. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem lehetséges lesz és én úgy gondolom már vannak jelei is, csak mi emberek szeretünk mindent semmibe venni, letagadni, ami viszonylag egyértelművé teszi, hogy ez nem csak fikció.
2020. aug. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Semmi nem utal rá, hogy az időutazás abban a formában, ahogy azt általában elképzelik az emberek (hogy valaki csak úgy elutazik 1975-be, utána meg 2186-ba) bármivel is több lenne, mint egy jól hangzó fikció.
2020. aug. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Az időutazás véleményem szerint majdnem biztos, hogy lehetetlen! De tételezzük fel, hogy van egy közel végtelen nagy energiaforrásunk, ami elengedhetetlenül szükséges hozzá. A múltba akkor sem utazhatunk, mert a jelen idősíkunkban ez nem történt meg, tehát vélhetőleg egy párhuzamos világ idősíkjába érkeznénk meg. Ebbe a jelenlegi idősíkunkba soha többé nem jöhetnénk vissza!

Ha a jövőbe utaznánk, akkor az időgépben ülve olyanok lennénk, mint a mozdulatlan szobrok. Akik bent ülnek, azok számára pedig a kinti világ gyorsulna fel. A filmekben nagyjából így működne, de szinte mindíg megfeletkeznek egy fontos tényről, miszerint az univerzum tágul, a föld kering a nap körül.... vagyis minden mozgásban van. Az univerzum közepe ha nevezhető fix referenciapontnak, ahonnan az ősrobbanás kiindult, ennek a referenciapontnak az idejéhez képest, ha csak 1 másodpercet is utaznánk előre, vagy hátra az időben, lehet, hogy a föld belsejében, vagy épp a napban, netán a világűrben lennénk. Persze, az is lehet, hogy az időgép kölcsönhatásba kerül a földi gravitációval és itt maradna a föld peremén. Ki tudja...

Bízzunk abban, hogy akinek majd először sikerül az majd hitelesen beszámol róla!

2020. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6


igen, először a teleportációt kell megoldani és ha az megy, akkor lehet gondolkozni az időutazáson

2020. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

7: miért kéne előbb teleportációt megoldani, ha lehetséges, hogy az időutazás nem igényli ezt a feltételt? Mi van, ha időutazás során nem választhatjuk meg a kívánt helyet, csak a kívánt időpontot és azt sem biztos, hogy másodpercre pontosan?


Annyi mindent nem tudunk ezzel kapcsolatban! Simén lehet, hogy természetes jelenségként is része az életünknek, de olyan ritka, hogy fel sem tűnik, így vizsgálni sem tudjuk.


Pl.: mi van ha egy eltűnt személy nem egyszerűen megmagyarázható módon tűnt el (gyilkosság, rablás, stb...), hanem egyszerűen olyan helyen tartózkodott, ahol a pillanat tört részére megteremtődtek az álatlunk időutazásnak leírt esemény alapfeltételei?


4-es voltam, és üzenem azoknak akik lepontoztak, hogy jobban tennétek, ha kiszakadnátok a sci-fi történeteitek látványvilágából és ha igazán érdekelne az időutazás, akkor elkezdenétek kötöttségek nélkül gondolkodni az elméleti lehetségességeinek végtelenségén. Ki mondja ugyanis, hogy időt utazni úgy kell, hogy beütöd egy gépbe, hogy mikorra és hova akarsz pontosan megérkezni? Mi van ha nem így működik, de lehetséges? Mi van, ha semmi ráhatásunk nincs merre-hova jussunk az út során? Mi van ha csak a múltba juthatunk vissza, mert a végtelennek tűnő lehetőségek a múltban már végessé váltak ezáltal könnyebb a saját múltunkba visszajutni, mint a végtelen lehetőségekre még nyitott jövőbe (ahova lehet el tudunk jutni, de az nem a mi világunk jövője, mert véletlenül másik eseménysorrend hatásvonalán jutnánk a jövőbe, nem azon amin mi járnánk ha nem utaznánk az időben).

2020. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 Bármennyire is rossz hír ez neked, de fogadd el tényként, hogy ez a mi életünkben lehetetlen!!!

Ha a távoli jövőben ez lehetséges is lesz PL: a múltba visszautazni, akkor sem fogsz velük találkozni, mert a mi időnkben ez nem történt meg. Egy párhuzamos idősíkba érkeznének vissza, nem a mienkbe.

"Ki mondja ugyanis, hogy időt utazni úgy kell, hogy beütöd egy gépbe, hogy mikorra és hova akarsz pontosan megérkezni? Mi van ha nem így működik, de lehetséges?"

Elméletileg lehetséges, hiszen a relativitás elmélet nem zárja ki, de biztos nem úgy, hogy beütöd egy gépbe, hogy mikorra akarsz elutazni!

Mint minden mérőeszközt, így egy időgépet is előbb kalibrálni kellene!!!

Mint fentebb írtam, elméletileg ugyan lehetséges, de ez nekünk földi halandóknak majdnem biztos, hogy lehetetlen!!!

6-os voltam.

2020. aug. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

9-es hülyeségeket beszélsz!


"Ha a távoli jövőben ez lehetséges is lesz PL: a múltba visszautazni, akkor sem fogsz velük találkozni, mert a mi időnkben ez nem történt meg. Egy párhuzamos idősíkba érkeznének vissza, nem a mienkbe."


Látszik még mindig nem tudod kihúzni a fejed a sci-fi agymosásból. Honnan veszed, hogy nincsenek jelen napjainkban, vagy esetleg a múltunkban? Te komolyan úgy képzeled az időutazást, hogy valaki visszamegy és mindenkinek elmondja, hogy én időt utaztam?


Honnan tudhatjuk meg, hogy valaki időutazó? Onnan, hogy egy héttel korábban nyerik meg a lottó ötöst? De honnan kellene tudnunk, hogy ez előbb történik meg mint kellene? Kinek a szemszögéből történik ez meg előbb?


A párhuzamos idősík teóriád pedig nem kizárja az én elméletemet, hanem éppen erősíti! Úgy csinálsz, mintha a mi idősíkunk nem lehetne egy párhuzamos idősík alternatív verziója! Pedig, de, lehetne! Lehet az is, csak nem vesszük észre.


Azt hiszem a témát veled lezártnak tekintem, mert érdemben nem tudsz hozzászólni a témához, csak hülyeségeket dobálsz össze-vissza.

2020. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!