Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A régi tibusú tengeralattjáró...

A régi tibusú tengeralattjáró ami még Diesel, annak hová távozik az égésterméke,hogyan?

Figyelt kérdés

Mert annak is kell lenni pufogócsőnek,gondolt már valaki erre?

Vagy én vagyok ilyen pihent agyú?



2020. aug. 17. 05:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Lehet nem jó kategóriába írtam ,elnézést.
2020. aug. 17. 05:13
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Dízellel csak a felszínen mentek (mert oxigén kell az égéshez), lemerülve akkuról villanymotor hajtotta a tengeralattjárót.
2020. aug. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van. A II. vh. vége felé a németek már megoldották, hogy a periszkóp mellett volt egy kipufogó-légbeszívó cső is, de azzal ugye csak periszkópmélységben tudtak menni.
2020. aug. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ahogy előzőek írják a felszínen "hajóként" haladtak Diesel -el, később periszkóp mélységben is (ahol még nagyon is sebezhető az ilyen jármű).

Ilyenkor feltöltötték a hajó aljában elhelyezett rengeteg ólom - savas akkumulátort.


Amikor mélyebbre merültek akkor az akkumulátorokról mentek elektromos motorral. Ennek egyébként nagy előnye is hogy rendkívül csendes a diesel -hez képest! Így rejtve maradhattak.

Nem is tudták volna a diesel -t oxigénnel ellátni.


Az akkori vagyis régi technológiájú (Ezek még nem a mai gondozásmentes zselés akkuk voltak ezekben még lötyögött a sav és szellőzőnyílásuk is volt.) sok akkunak egyébként hátrányai is voltak, elég nehezek és ha bejutott a tengervíz akkor bele folyhatott, ami kémiai reakcióba is lépett a savval és klórgáz keletkezett ami ugye mérges gáz és a zárt térben nem túl jó, ilyenkor a legénység csak gázálarcban élhetett túl.


Csak érdekesség:

A legénységnek is két készletnyi gázálarca volt egyik amit említettem a mérges gáz ellen, a másik pedig CO2 megkötő anyaggal készült ha fogyott az oxigén és növekedett a CO2 szint azt kellett használni.


Ezeket a problémákat és megoldásukat szinte minden tengeralattjárós történelmi filmben elsütik. A "Das boot" című 1981 -es nyugatnémet film alapműnek számít érdemes megnézni.

https://www.youtube.com/watch?v=rMHNXHOUl5M

2020. aug. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Nem is tudták volna a diesel -t oxigénnel ellátni."

Ez itt a lényeg.

Kipufogógázt kibugyborékolni még lehetett volna, mondjuk egy nem túl nagy mélységig, de a motor levegőellátása megoldhatatlan volt.

Túl nagy a levegőfogyasztás ahhoz, hogy tartályozni lehetne, még sűrített levegővel sem.


Amúgy meg a lemerülés lényege a lopakodás volt. Dörömbölő dízelmotorral ez eléggé esélytelen lett volna, az elektromos hajtás csöndesebb üzeme tette csak lehetővé.

Még az is könnyedén lebukhatott a propeller zajáról.

2020. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Étem már,Köszönöm szépen a válaszokat ,pacsi.
2020. aug. 17. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!