Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Angol műveltségi területes...

Angol műveltségi területes tanítónak elég a középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

2020. aug. 28. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Angoltanár-képzőn alapkövetelmény a felsőfokú nyelvvizsga. Tanító meg nem szakosodik, nem tanítható szaktárgyat, és csak éppen ezért nem kell (többek között) nyelvvizsgát sem tennie.


Vagy ismét kitaláltak valami jogi kiskaput, hogy középfokú a is lehessen nyelvet tanítani??? Akkó bódottááááá...

2020. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
57%
Aki angol nyelvet szeretne tanítani annak nem hiszem hogy a felsőfok nehezére esne...
2020. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 köszi, én is így tudtam, de azért biztonság kedvéért utána akartam kérdezni.


#2 nem a véleményedre voltam kíváncsi. Nem mindegy, hogy valaki angol tanár középiskolában, ahol a fiatalok már nyelvvizsgákat tesznek, vagy egy általáos iskolában 6. osztállyal bezárólag, kb. az alapokat.

Tanító szeretnék lenni, eredetileg a magyar műveltségi területet szeretném, de elgondolkodtam, hogy az angol is megérné. Általános iskolában boldogulnék vele, jeles tanuló vagyok angolból, de nem szándékozok felsőfokú nyelvvizsgát tenni belőle, hanem csak középfokút.

2020. aug. 28. 15:43
 4/6 anonim válasza:
100%

Pedig érdemes lenne mindenképp a felsőfok. +40 pontot ér az érettségin ami nem kevés. Koli bejutáshoz pl. tökéletes.


Mellesleg az iskolák is nyilván azt a tanárt fogják felvenni(középiskola/általános teljesen mindegy) akinek jobb a referenciája. Angol oktatásnál ez pedig a felsőfoknál kezdődik.


Ha pedig ne adj isten időközben rájönnél hogy nem is tanító szeretnél lenni, egy felsőfokkal még mindig könnyebben el tudsz helyezkedni máshol.


A jó nyelvtudás nagyon fontos a mai világban, viszont ha nincs róla papírod nem mész vele semmire sajnos.

2020. aug. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"biztonság kedvéért utána akartam kérdezni"

És akkor most már megvan a biztonságod? 🤣🤣🤣

2020. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, megvan, köszönöm kérdésed.


#3 #1 ment a zöld, köszönöm.

2020. aug. 31. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!