Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha lehetséges lenne agyat...

Ha lehetséges lenne agyat transzplantálni, akkor mondjuk egy halott embert újra fel lehetne éleszteni egy másik testben?

Figyelt kérdés

Az emlékek a gondolatok és minden jönne az aggyal együtt?

(Ez csak feltételezés)


2010. aug. 8. 01:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az agyunk mozgatja és érzékeli a testünket, és ezt ugye elég jól megtanuluk. Mármint például hogy melyik idegpályán melyik jel mit jelent, meg hogy mekkora vagyok én, meg ilyenek. Közel sem biztos, hogy egy új test irányításával ugyanígy megbírkózik az agy, képzeljük csak el, hogy az új test mondjuk rosszabbul lát vagy jobban hall, izmosabb vagy érzékenyebb ujjú. És ha igen, még mindig ott vannak a lelki problémák, azaz mennyi idő feldolgozni (ha egyáltalán lehet), hogy reggel a tükörbe nézve, vagy ha csak ránézel a kezedre, akkor nem azt látod, amit 40 év alatt megszoktál.
2010. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

ma 10:32


Hogy ugyanolyan, vagy ugyanaz, arra nincs biztos válasz. Meg arra sincs, hogy mi az az ugyanaz, és mi az az ember... viszont ez a kérdés nem is függ össze olyan szorosan azzal, hogy az ember azonos-e az agyával, mint gondolnád.

2010. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, de akkor az a másik fószer mindenképpen meghalna. És gondolj bele! Gazdag emberek hány egészséges és fiatal embert öletnének meg, csak hogy az agyukat áttegyék egy életképes testbe. Szerintem szörnyű lenne. Jobb, ha ilyennel nem is próbálkozunk.
2010. aug. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!