Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van valami gyakorlati jelentős...

Van valami gyakorlati jelentősége a holdfázisok naptáron való feltüntetésének?

Figyelt kérdés
2020. okt. 10. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Teliholdkor világosabb az éjszaka. Ha valaki éjszakai szabadtéri bulit akar csapni, akkor tudja, mikor érdemes.
2020. okt. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
26%

Hold naptár szerint tudunk végezni fengshuinak megfelelő átalakításokat a lakásban ehhez tudunk időzíteni lakás nagytakarítást vagy egyéb mágikus dolgokat.

Otthontisztító varázslat üzleti és pénzügyi sikereket bevonzó varázslat.

2020. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom ez mennyire számít gyakorlatiasnak, de főleg a különféle ezoterikus dolgokban hívő embereknek lehet fontos. Esetleg ha valaki a teliholdtól nem tud aludni, bár ezt soha nem értettem. Vagy az amatőr csillagászoknak, akiknek bezavar a Hold fénye, de ők szerintem nem az asztali naptárról nézik le az újhold napját.
2020. okt. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Vetni pl növekvő Holdnál érdemes.
2020. okt. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sadam87 ***** válasza:
100%

Attól függ, kinek.

Például asztorfotózásánál (a csillagok fotózásánál) elég fontos szempont, milyen fázisban van a Hold. De csillagászati megfigyeléseknél is nagyon fontos lehet.

De mondjuk éjszakai túránál sem mindegy. Vagy gondolom (bár ilyenben nem volt részem) éjszakai vadászatnál sem.

2020. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3/5: miért nem értetted, mert hülye vagy???
2020. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Az én kutyám mindig megnézi ha felhős az ég, aztán az alapján vonyít.
2020. okt. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pongi57 válasza:
100%
Érdemes tudni vadászáshoz, horgászáshoz, túrázáshoz és egyéb olyan tevékenységekhez, ami lakott területen kívül éjszaka végezhető. Érdemes kipróbálni, hogy milyen éjszaka tök sötétben egy fejlámpával menni erdőn-mezőn és milyen, ha teliholdnál felhőtlen az égbolt. Szinte nem is kell a lámpa.
2020. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!