Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki megtudná mondani, hogy...

Valaki megtudná mondani, hogy melyik angol szavakat tanuljam meg. Ha érteni szeretném a angol videókat,filmeket,könyveket,sorozatot?

Figyelt kérdés

2020. okt. 21. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megmondani.

Kezdd könnyebb dologgal, pl rajzfilmmel.

Vagy vannak olyan angol könyvek, amik nehézség alapján vannak osztályozva, kezdd valami könnyűvel.

Az is jó, ha olyan filmet vagy sorozatot nézel angolul, angol felirattal, amit már láttál. Nem kell minden egyes szót kiszótárazni, nagyon sok jelentése kiderül a szövegkörnyezetből (pl ilyen volt nekem a hazmat suit, amiről kiderült a hallott és látottak alapjan, hogy ilyen vegyvédelmi öltözet, nem is tudom mi a pontos szó rá magyarul)


Kezdd el, majd meglátod hogy megy.


Olyan meg nem lesz, hogy mindent értesz, én pl elég jól tudok angolul, de amikor először néztem eredeti nyelven ügyvédes vagy orvosos témájú sorozatot kellett azért szótárazni, azokat a szavakat, amik a szaknyelvhez tartoznak. De pl olyan is van, amit hiába fordítasz le, nálunk nem használt kifejezés, így én pl annak is utána néztem, mi az az 5. kiegészítés, amit akkor mond a vádlott vagy tanú, amikor nem akar válaszolni egy kérdésre a tárgyaláson.

2020. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Röviden: azokat, amelyek elhangzanak bennük.

Bővebben: vannak ugyan mindenféle leggyakrabban használt szavak listái, ami nem mondom, hogy rosszak, de a sorozatok és pláne a könyvek túlmutatnak ezen, hiszen utóbbiakban sokkal több dolgot kell elmagyarázni, ezért gyakran választékosabbak.

Egyébként a nyelvtani szerkezetek és frázisok gyors felismerése is fontos, főleg a sorozatoknál, hiszen a könyvvel ellentétben nincs elég időd rá, hogy végiggondold.


Szerintem a lényeg az, hogy olyan anyagot találj, amiben van elég új dolog, de nem túl sok egyszerre, de azért érdekes is. Ezért lehet rövidebb, téged érdeklő cikkekkel jobban jársz, vagy youtube videokkal, mielőtt nagyobb lélegzetűeknek nekiállnál.

2020. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor mindet. :) Viccet félretéve, nem elég csak szavakat magolni, mert van nyelvtan is, és különböző igeidőkben teljesen másképp néznek ki bizonyos szavak. Csak 1 példa. Szépen megtanulod, hogy a I am= én vagyok. Igenám, de ez múlt időben I was, ami kicsit sem hasonlít a to be (lenni) jelen idejű alakjához. Nézzd meg a jutyubon az angol alap 106 (lecke) videókat. És ha már ott vagy, akár meg is tanulhatod. Ez egy röpke év, de utána nagyjából érteni fogod a rajzfilmeket.
2020. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezért én se vagyok hülye tudom , hogy csak több év tanulás után tudnék kbminden szót(akkor se mindent). De gondoltam, hátha letudnátok írni vagy linkelni olyan oldalt ami ilyeneket mutat, hogy jobban élvezssem a angol nyelvű dolgokat. (köszi a válaszokat)
2020. okt. 21. 10:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Én előtte ilyesmiket néztem:

[link]


vagy lehet ilyesmit is:

[link]



esl short strories, listening ezek a kulcsszavak..

2020. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ez teljesen sorozatfüggő.

Pl. a Jóbarátokban inkább hétköznapi kifejezések hangzanak el, így ha azt nézed akkor ilyen szavakkal fog bővülni a szókincsed.

De ha mondjuk Grimmet, vagy más fantasy sorozatot nézel, akkor ilyen téren fogsz új szavakkal találkozni.

2020. okt. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kezdésként itt egy jó lista

[link]

2020. okt. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!