Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az Embernek súlya van, vagy...

Az Embernek súlya van, vagy tömege?

Figyelt kérdés
Ha pl 70 kg.

#Tömeg,súly
2020. okt. 27. 05:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Na már most nem értem ismét...
2020. okt. 28. 20:27
 12/15 Wadmalac ***** válasza:
Mit?
2020. okt. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#6, #10

Igen, erre voltam kíváncsi hogyan magyarázzátok meg a hülyeséget, wadmalac meg sadam.

Ha még nem fogtátok volna fel tömeget nem lehet közvetlenül mérni, hanem valamilyen erő "áttét" segítségével lehet csak meghatározni.

A sadam által említett tömegspektrometriában a kvadrupólus elektromos térerő kényszeríti körpályára az ionfragmentumot, a rugós lengő is csak 0 G-n van (micsoda tudománytalan kifejezés, a hozzá nem értők behalnak tőle, 1 G meg ilyenek...) ami erőt fejt ki.

Összefoglalva: a tömeget nem lehet közvetlenül mérni, kell valamilyen erő áttét, amiből a tömeg számítható.

2020. okt. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 sadam87 ***** válasza:

#13

Hát jó ez jogos. Bár megjegyzem a 6. állításom éppen nem hibás ez alapján, hiszen azt te is elismered, hogy nem minden mérleg súlyt mér. :D

2020. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:

Én erőteljes "szórözésnek" érzem a kitételt, hogy nulla áttétellel mérjen.

Ha úgy vesszük, igaz, de jelenleg olyan tömegmérést kerestünk, ami NEM a súlyból indul ki.

És olyanok lettek felsorolva.


A tömeg minden mérhető jellemzője valamilyen erő formájában nyilvánul meg (vagy téridő-görbületben), tehát mindenképpen valamilyen áttételen át tudjuk mérni, nem önmagában.


Ez azért elég sok egyéb fizikai tulajdonságra igaz.

2020. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!