Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik állatnak vana legtöbb...

Melyik állatnak vana legtöbb szeme? Melyik lát a legjobban?

Figyelt kérdés

#Látás,szem,állat
2020. nov. 6. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Akkor most mi a pontos kérdés? Hogy melyiknek van a legtöbb szeme, vagy melyik lát jobban? :D Mert a kettő nem fedi egymást.

Minden, látásra alkalmas élőlénynek 2 szeme van. A rovarok esetében ez a szem van különböző receptorokra felosztva.

Ha az a kérdés, hogy melyik lát ezzel a 2 szemével a legjobban, akkor az a sas.

2020. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem,kettészedhetjük a kérdést nyugodtan.
2020. nov. 6. 09:28
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem ártana először eldönteni, hogy mit is értünk legjobb alatt. Amelyikkel a legmesszebbre lehet látni, vagy amelyikkel a fény legnagyobb spektrumát lehet érzékelni, esetleg az, amelyik a legkevesebb fénnyel is beéri stb?
2020. nov. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 A pókok többsége 8 szemmel rendelkezik (némelyik 6, 4 vagy 2 szemmel, egyes barlangi pókoknk meg nincs szemük [link] ). De azt én sem tudom, más állatfajoknál előfordul-e több szem.
2020. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Chitons

The prize for having the most number of eyes might belong to the chiton, a type of marine mollusk that can have up to 1000 eyes! Chitons live mostly on or under rocks. They are found mainly in the shallow water near the coast, but some kinds can be found living in water 5000 feet (1524 meters) deep.

2020. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

"De azt én sem tudom, más állatfajoknál előfordul-e több szem."

Azt én sem tudom, melyiknek van a legtöbb, de szerintem ő dobogós:

[link]

2020. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Legtöbb szem: pókok (8db)

Legjobb látás (képalkotás): ragadozó madarak.

2020. nov. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

#7: izé, nem olvastad az előző kommenteket?


A pók a 8 szemével elég középmezőnyös versenyző.


A ragadozó madarak valóban a legjobb látásúak, némelyik felbontásra, némelyik éjjellátásra stb.


Itt van egy egész jó válogatás, milyen állat milyen látási szempontból csúcstartó.

[link]

2020. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy ha a rovarok összetett szemének minden egyes egységét külön szemnek vesszük, darabra valószínűleg köztük van a győztes.


Ha nem vesszük annak, akkor az #5 páncélos lepénye nyer.

2020. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!