Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Holdra vinnének vizet pl 1...

A Holdra vinnének vizet pl 1 köbmétert,eltudna párologni és le esne esőként?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 07:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha felforralnák,vinnének Oxigént is az égéshez,mert tom ott hideg van,és nincs Oxigén.
2020. nov. 14. 07:56
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fagyott jégkristályok alkotta köddé alakulna. nem lenne eső ebből.
2020. nov. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sadam87 ***** válasza:
95%

Ha szobahőmérsékletű vizet öntenénk ki a Hold felszínén, az gyönyörűen elforrna. Egy része valószínűleg megfagyna, és aztán lassan elszublimálna. Stabilan jég csak akkor maradna meg, ha folyamatosan árnyékban lenne. Eső biztos nem lenne belőle, mivel a folyékony víz nem stabil állapotú holdi körülmények között.

"Ha felforralnák,vinnének Oxigént is az égéshez,mert tom ott hideg van,és nincs Oxigén."

A felforralással nagyon nem kéne erőlködni. Mivel ott gyakorlatilag semennyi légnyomás nincs, ezért bármilyen folyadék forrni fog (esetleg megfagyni).

Hogy mit akarsz elégetni, és miért, arra nézve ötletem sincs.

2020. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mennyi Hold-tudós van itt, a válaszok csak elméleti síkon

egyik sem ért a kémiához

víz szilárd fázisban marad az alacsony T miatt

2020. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sadam87 ***** válasza:

#4

Talán ha el is olvasnád a válaszokat...

2020. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem szoktam olvasni a 4 K az "négy ká"
2020. nov. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sadam87 ***** válasza:
100%
Hát most nem tudom, hogy a nagy felbontású képernyőre gondolsz, vagy a hőmérsékletre, de még talán az a jobb, ha az előbbire. Ha az utóbbira, el kell keserítselek, a Holdon 4 K-nél jóval magasabba hőmérséklet. Még éjszaka is 100 K körül van, nappal meg több száz Kelvin lehet (néhány folyamatosan árnyékos kráterben alacsonyabb, de ott sem 4 K). Azokon a részeken, ahova a Nap süt, nem marad meg a vízjég, hanem a napfény hatására elszublimál. Csak a sarki régiók krátereinek mélyén maradhat meg a vízjég (a felszínen), ahova soha nem süt be a nap. (Mondjuk ezt le is írtam már...)
2020. nov. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!