Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Felhők alatt lehet műhold?...

Felhők alatt lehet műhold? Vagy mit láthatok?

Figyelt kérdés

2 éve lakok itt ahol látom mindig azt a valamit, (dél Csepel sziget).

Tőlem keletre szoktam látni és északi irányba halad. Mikor először láttam 2 éve csak azt vettem észre hogy egy kis falu felett van, nem közvetlenül, csak abban az irányban volt. Ha a falunak lett volna egy templomnál vagy adó toronynál magasabb építménye azt hittem volna hogy az világít, majd eltűnik a fény. Aztán később észre vettem hogy ez mozog is. Gondoltam műhold, de borús időben is látszik. Változó a felbukkanása, de másfél három óránként látni 6 óra után. Van hogy egy helyben van, van hogy halad, van hogy erősebb a fénye van hogy halvány, majd eltűnik. Mi lehet az?



máj. 15. 21:38
1 2
 1/13 A nagy Levin ***** válasza:
100%
A műholdak egy kicsit magasabban keringenek, mint a legmagasabban lévő felhő.
máj. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A műholdak csak az űr viszonylag tökéletes vákuumában haladhatnak, tehát felhők alatt nem repülhetnek - csak esetleg zuhanva megsemmisülhetnek!
máj. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítok az előző válaszokon, az alacsony Föld körüli pálya 200 km magasan kezdődik, míg a felhők 2-13 kilométerre vannak a felszíntől. A 200 kilométer alatt keringő tárgyak gyorsan veszítenek a sebességükből, vagyis szinte azonnal visszazuhannak a földfelszínre. Esély nincs arra, hogy hogy 2-3 kilométer magasan képesek legyenek keringeni, ennél még az utasszállítók is magasabban haladnak (már nem mintha alacsony légkörben ne tudnának repülni).

Ha tényleg repül, akkor nincs véletlenül repülőtér a közeletekben?

máj. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
fényképezd már le
máj. 16. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tokol ott van kozel. Szerintem dron. Nalunk is eleg sok dront reptetnek mar. Van kormanyzati folyamatosan repulo dron stb
máj. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nincs a közelben, Tököl még jóval északabbra van. Másrészt mindennap 2 óránként valaki drónt indítana?! Az hülyeség.

Hiába fenykepezem le ha csak egy világító pontot, "csillagot" látsz.

máj. 16. 05:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod mikor inditanak dronokat? Repulve kecskemet ferihegy es tokol sincs messze hozzad.
máj. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát sztem egy drón ilyen távolságból nem látszana. Plusz ez hogy nagyjából ugyan azokban az időkben látom, akár mindennap ha figyelem, ugyan azon a pályán... Ha ez mind nem lenne együtt azt mondanám hogy drón.
máj. 16. 13:32
 9/13 A kérdező kommentje:

Srácok vágom hogy nem műhold és a műhold tulajdonságait stb, ez költői kérdés volt igazából... Szerintetek mi lehet az amit látok?

Itt egy kolléga azt hajtogatja hogy drón, drón... Oké hogy azt feltételezi, magyarázta el hogy miért lehet drón az a valami?!

máj. 16. 13:37
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A magyar államnak vannak egészen nagy drónjai, amivel különböző vizsgálatokat végeznek. Van drónja a rendőrségnek, a hadseregnek is.

Kb ilyet képzelj el!


[link]


Az hogy ugyanazon időben, ugyanolyan útvonalon repül csak erősíti ezt a tényt. Hangot nem nagyon fogsz hallani, csak elvonul az égen. Ez nem lesz rajta a flight radaron sem. Ott megnézheted, hogy mi van az adott irányban, lehet egy kisebb gép.

máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!