Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kaphattam-e ott, akkor klórgáz...

Kaphattam-e ott, akkor klórgáz mérgezést? Igen már régen történt de még mindig érdékelne.

Figyelt kérdés

Az történt, hogy egy felmosó vödörbe beleöntöttem én a szaniter citromsavat majd a kollégám(később derült ki ) öntött bele flóraszept otthont. Én csak felmostam vele. Ott akkor nem éreztem semmit pedig.

Csak beképzelem már hogy a szememem károsodott szerintem.



a témához kapcsolódó kérdések: https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__hazimunka__10710462-h..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__107..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__1072..



2020. nov. 16. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
"Ott akkor nem éreztem semmit" Ez a kulcsmondat, hogy nem lélegeztél klórt. Ha klórgázt lélegeznél be, akkor biztos, egy életre nem felejtenéd el. Azonnal összekapja a tüdőd, rendkívül fojtó-maró kellemetlen érzés. Aki már lélegzett be klórt, tudja miről beszélek.
2020. nov. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Bajer ***** válasza:
86%
Mérgezni nem tud a klórgáz, mint pl. az arzén. Irritációval teszi tönkre a nyálkahártyát. Reakcióba lép a nyállal, könnyel és a keletkező sav szétmarja a szöveteket. Ilyesmi nem történt hiszen életben vagy.
2020. nov. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Igen, mint írta valaki, a klórgáz egyből fojtó hatású, vagyis nem kapsz levegőt konkrétan ha töményen kaptad volna. Enyhe adagot nyilván kaptál, de még ez is kérdéses, mert a klórgáz a levegőnél nehezebb és kis mennyiségnél a talajszinten marad. Hacsak nem volt huzat...


Talán egy rendkívül enyhe mennyiséget kaphattál, mivel egy légtérben voltál vele, de ha a szagát sem érezted, akkor az pár molekulányi tartomány. Én már éreztem a szagát és nem hipószag, nem domestos szag. Szóval ha szagot nem éreztél akkor lényegtelen, valószínűleg a talajon gyűlt fel valamennyi és kiszellőzött a nélkül, hogy ártott volna valakinek.


A klórgáz egyébként mérgező - lásd pl. ANTSZ oldalán...

2020. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha klórgázmérgezést kaptál volna, azt rögtön észreveszed.

Én múltkor egy kicsit túltoltam a savazást, és beszívtam valamennyit. Kapart, égett a torkom perceken keresztül. Könnyezett a szemem, és a szaglásom vagy 3 napra eltünt, de komolyabb bajom nem lett szerencsére.

Óvatosnak kell lenni!

2020. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 TappancsMancs ***** válasza:
51%
4-es, nem tudom mit értesz a túltolt savazáson, de az inkább sósavgőz lehetett és nem klórgáz. Klórgáz klór és sav reakciójából keletkezik. De az is tény, hogy a sósavgőz is károsítja a tüdőt és azzal is vigyázni kell, ha erősen kell vele csinálni valamit - nyitott ajtó ablak...
2020. nov. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
"Klórgáz klór és sav reakciójából keletkezik" A klór már maga a gáz, szerintem félregondoltál valamit. "Házilag" klórt a nátrium-hipoklorit, közismertebb nevén hypo, és sósav reagáltatásával kaphatsz. Ez egy tipikus háztartási balesetszituáció, mivel mindkét anyagot tisztításra használják, és a tudatlan háziasszony úgy gondolja, hogy ha a külön-külön is erős tisztítószert összeönti, akkor kap majd egy még erősebbet, ami tutira leoldja a szmötyit a budiról.
2020. nov. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%

#5

Miért? A sósavgőz talán nem klórgáz?

2020. nov. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A sósav képlete: HCl

A klórgáz képlete: Cl2


Vagyis a sósavgőz nem klórgáz, de nem tudom honnan vetted, hogy ugyanaz lenne. A sósavazásnál is érdemes vigyázni ha valaki fellocsol vele, mert az is egészségtelen, de azért más a klórgáz.

2020. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A két szer:


[link]


[link]

2020. nov. 23. 17:53
 10/14 anonim ***** válasza:
14%
mennyi okos ember van itt
2020. dec. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!