Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen csillagászati távcsövet...

Milyen csillagászati távcsövet vegyek kezdőként?

Figyelt kérdés

Max 50 ezret szeretnék rászánni. A falu szélén élünk, az udvaron vagy az erkélyen használnám. Az sem lenne baj, ha képeket lehetne vele csinálni telefonnal.


[link]


Ezt néztem ki, de nem értek hozzá, ezért gondoltam megkérdezem.



2020. nov. 21. 22:46
 1/4 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Nos, kezdő távcsőnek jó lehet, de túl sokat ne várj tőle. A fotózáshoz meg óragép is kellene, anélkül legfeljebb a holdat és a napot (szűrővel) tudod fényképezni. Telefonnal lehet, hogy azt sem.

Viszont néhány dolog megfigyelhető vele, és a segítségével megtanulhatsz pl. tájékozódni az égen, égtérképeken úgy, hogy közben látsz is valamit.

Mellesleg én elvárnék egy távcsöveket, mikroszkópokat forgalmazó oldaltól minden típus alatt néhány referenciaképet.

2020. nov. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jójez. Nekem ezer éve egy 100as tükrös távcsövem van, amihez még kézzel csiszolták a lencsét:) Attól nem jobb. Mondjuk az 10 ezerbe került:) 30 éve...
2020. nov. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbálj keresgélni youtube-on, meg úgy általában az interneten hogy mások milyen képeket csinálnak vele, így legalább lesz valami benyomásod hogy mire számíts.


https://www.youtube.com/watch?v=Vyk911Kkz2Y&ab_channel=Lujo0..


vagy telefonnal bénázva :

https://www.youtube.com/watch?v=27ozj472t3I&ab_channel=Vladi..


Bolygókra, Holdra és Napra szerintem kezdőknek nem rossz, mély ég objektumok, ködök, galaxisokra inkább valami tükröset néznék.

2020. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nézelődj itt: [link]

Vannak anyagok kezdőknek is.

2020. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!