Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gondolkozó embereknek szóló...

Gondolkozó embereknek szóló kérdés - Miért van ez? (biológia, csillogás, szem)

Figyelt kérdés

Tehát az történik, hogy a jobb szemem "sarkában" időnként csillogást látok. Ez úgy minden 2. pislogásnál megtörténik, ha kevesebbet pislogok, akkor van, hogy egymás utániakban is.

Azt hozzáteszem, hogy keveset aludtam.

Nem halucinálok, nem rettegek, nem látok démonokat és egyéb szürreális lényeket és látomásaim sincsenek, tehát ne innen keressétek a megoldást.


A csillogás időtartama 0,2 és 0,3mp között van (megmértem).

Továbbá azt is megfigyeltem, hogy úgy 75°-kal tér el attól a poziciótól, ha egyenesen néznék előre.

Érdekes az is, hogy amikor a monitort nézem, akkor fordul elő. Monitor 60cm-re van a szememtől.

Az elmúlt 2 hétben tapasztaltam ezt, talán ez a 3. alkalom. Mostanában rendszeresen későn fekszek (éjfél után). Ezelőtt is volt, hogy későn feküdtem, de ilyet egészen idáig nem tapasztaltam.

Amíg írtam ezeket a sorokat, addig is sokszor észleltem a csillogásos jelenséget. (20:36-kor írom ezt)

Fontosnak tartom kiemelni: Nem foltot látok, hanem csillogást, ami rendszeres, 0,2-0,3mp-ig tart.

A csillogás mindig ugyanazon a ponton ismétlődik.

Ha mereven nézek egy pontot és közben nem pislogok, akkor a rendszeresség eltolódik. Tehát akkor van a csillogás, amikor pásztázom a képernyőt és nem mereven nézem.


Nem tudom, hogy lehet-e valamit sejteni a leírtak alapján.



2020. dec. 5. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
pihenés és doki. Számít a kajálás és lehet más betegség jele
2020. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Csillogás vagy fény felvillanása? Mert az utóbbi retinaleválás jele is lehet. Valamennyire ez irányba mutat az is, hogy egy irányban/ponton látod, szerintem nézesd meg szemorvosssal, ha arra hivatkozol, hogy fényfelvillanást lászt többször, nagyon gyorsan adnak idöpontot, mert halogatással akár végleges kár keletkezhet a szemedben, akár vakság is lehet a vége.

Természetesen nem tudom, hogy ez-e a probléma oka, lehet sok más is, de ha igen, akkor sürgösen tenni kell ellene.

2020. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
a szempillád összeakad
2020. dec. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fény villanás. Ez jobban illik rá, mint a csillogás.

Köszönöm szépen a meglátást! Tovább figyelem és, ha rendszeressé válik, akkor megyek szemészetre.

Szép napot!

2020. dec. 6. 07:37
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem várj, amíg "rendszeres", hanem a lehetö leghamarébb keresd fel a szemorvost!
2020. dec. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(kivételesen) jósolok: találgatni fognak. Vagy azt se. Az elfáradt szem jellemzője. A "fáradás" lehet túlzott fizikai (szellemi) igénybevétel, túl sok monitor, vagy egyszerűen a kor. Tényleg a szem (meglehetősen komplex) problémája, csak nem sokat tudnak kezdeni vele.
2020. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Tipp: szemszárazság. A besűrűsödött könny a szemed sarkában pislogáskor lassabban terül szét és betükröz plusz fényt lencseként.


Próbálj kérni "műkönnyet" a patikában. Egy próbát megér, ha elmúlik tőle, meg vagy mentve, halleluja. Ártani nem fog.

2020. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!