Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit utáltok legjobban a...

Mit utáltok legjobban a tudományban, ill. azzal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Áltudósok?

Félrevezető ismeretterjesztő filmek?

Amikor tényként terjesztik a hipotéziseket?

Félrefordítások?

Egyéb, rossz tapasztalatok?



2020. dec. 16. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Konteókat.

Pl az 5G konteó.

2020. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ezek amiket felsoroltál, a laikusok számára jelentenek problémát, ami fontos ugyan, de nem magával a tudománnyal kapcsolatos, hanem annak a tálalásával.


A gyakorlatban az igazi gond a hulladék túltermelés és a transzparencia hiánya. A szerencsétlen PhD-s a kis fiszfasz témakörében kénytelen produkálni valamit, és ha nincs pozitív eredménye, akkor elkezdi farigcsálni a statisztikáit, kidobál neki nem tetsző adatokat, elsunnyogja hogy hány hipotézis közül nyert az, amit végül bemutat, nem korrigál annak megfelelően, stb. Kijön a publikáció, a másik szerencsétlen PhD-s készpénznek veszi, fogja a fejét hogy miért nem stimmelnek ezek a dolgok az ő adataiban, és így tovább.

2020. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

A tudományban csak egy dolgot lehet utálni, a nem értését. De ez tanulással és önkontrollal korrigálható.

A felsoroltaknak nincs közük a tudományhoz. Az emberek ismerethiányához és haszonleséséhez van köze.


A szerencsétlen PhD-s feltehetően olyanba vágta a fejszéjét, ami meghaladja a képességeit. Ha az oktatási környezet normális lenne, erre figyelmeztetné a témavezetője. De mivel ő is a mókuskerékben van, félrenéz.

2020. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tudományra is reflektálni kell valahogy, amiket irsz, az csak reflexió. A tudomány nem erről szól. Lehet érzéseket táplálni irányába, de ez a dolgokon semmit nem változtat. A világ olyan marad amilyen, függetlenül attól, hogy te mit gondolsz róla.
2020. dec. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Én inkább csak azt mondanám, van olyan tudományterület, ami nem nagyon érdekel, nem köt le, meg olyan , mai érdekel, de nekem magas.


Földrajzból sosem voltam jó, mert nem szórakoztat, biológia borzalmasan bonyolult és szabályok alóli kivételekkel teli terület, érdekes, de derékszöges tudományos elmélet- és törvényrendszerbe nem fogható, nekem olyan képlékeny, kényelmetlen terület.

Fizikából az elektromosság rész odáig okés, amíg teljesen vizualizálható absztrakciói vannak, ebbe belefér az ohmos áramkörök nagy része, induktív-kapacitív ellenállás-rendszerek, elektronikus logikai áramkörök.

De őszintén szólva a Wheatstone-hídtól allergiás rohamot kapok, pedig az fakocka ohmos, csak nem átlátható. :D


A mechatronika miatt tanultam az analóg szabályozástechnikát, de nem találom érdekfeszítő területnek.


A kvantumfizika állatira érdekel, de a komplett matematikájának megértéséhez kevés vagyok.

2020. dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Ja hogy nem terület, hanem egyes jelenségek szempontjából?


Nem tudom, az ex cathedra kijelentések, radikális vélemények szerintem nem valók a tudományos gondolkodásba, mégis tudományos hírnévvel rendelkezőek is hajlamosak szubjektív alappal radikális véleményeket kimondani.

Mondjuk nem saját szakterületen kijelenteni hülyeségeket.

Az ilyesmi árt, mert lovat ad az áltudomány alá, lévén példát adhat hiteltelen tudományos területi kijelentésekre.

2020. dec. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Azt amikor a tudomány hazudik, csal, megtéveszt. Előállnak tudományos fogalmakba burkolt parasztvakítással és olyan képtelenségeket akarnak a közember torkán lenyomni, mint ősrobbanás, fénysebességnél nem gyorsabb információátvitel, evolúció stb stb....


Ma már igazolva lett, hogy minden információ hullámformában. A materializmus megdölt. A modern fizikának a spiritualizmusba kellene átvezetnie. Mondom ezt mint fizikus!

2020. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
68%
Na tessék, itt is a #7 példának arra, amit a végén írtam. :D
2020. dec. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!