Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha 300 ezren regisztráltak,...

Ha 300 ezren regisztráltak, akkor miért 8 millió embernek rendeltek vakcinát?

Figyelt kérdés
Ez milyen különleges számítási módszer? Olyasmi, mint amivel a lélegeztetőgép szükségletet számolták ki? Beavatna valaki ebbe a kormány-matekba?

2020. dec. 23. 10:56
1 2
 11/20 EagleHUN ***** válasza:
2020. dec. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 sadam87 ***** válasza:
57%

#9

"Amúgy, semmi nincs ingyen: ha ingyen van, semmit sem ér, nem kell betartani, ha fizetni kell érte, akkor meg sokat, feleslegesen."

Ezt esetleg kifejtenéd bővebben, mert foglamam sincs mit akar jelenteni. Például ha ingyen van, akkor miért kell fizetni érte??

"#3: Nem lehet, az az EU-tagság azonnali végét jelentené, ha a demokrácia látszatát sem tartanánk fenn."

Az, hogy egy oltás közelező-e, orvos szakmai kérdés. Nem tudom, hallottál-e arról, hogy elég sok kötelező oltás van ma is Magyarországon. (Amúgy megjegyzem, ha kötelező is lenne az oltás - amiről egyelőre szó nincs - az akkor sem azt jelentené, hogy erőszakkal beléd nyomják, ha nem akarod akkor is.)

"Egyébként is, más eszközök is vannak: semmit nem kapsz, (csak büntetést,) semmi nem lesz elérhető számodra, ha nem oltatod be magad."

Az elég logikus, hogy a nem oltottak számára (természetesen ha nem szereztek természetes védettséget, illetve ha nem önhibájukon kívül nem olthatók be) korlátozásokat léptetnek életbe, hiszen azáltak, hogy elkaphatják és terjeszthetik a vírust, mások életét veszélyeztethetik.

"Hát ahhoz nagyon-nagyon komoly kényszerítő intézkedések kellenek."

Én őszintén bízok benne, hogy az alapos tájékoztatás és a nyitott átlátható kommunikáció is elég lenne. Na nem mintha jelenleg a komrányztai kommunikáció ebbe az iránba menne.

"Ja, meg nem is mindenki oltatja be magát, aki regisztrált."

Én elég sok embert ismerek, akik valószínűleg szeretnének oltatni, de nem regizstráltak. (Még én sem, amúgy.) Az ellenkezőjét nagyon értelmezni sem tudom (esetleg úgy, hogy csak pl. orosz vakcinából kaphatna). De mondjuk valószínűleg nem is szükséges a regisztráció az oltáshoz. (Bár a változatosság kedvéért ebben is teljesen lekövethetelten a kormányzati kommunikáció.)

2020. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%
További regisztrációkat várnak.
2020. dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

" Ez milyen különleges számítási módszer? "

Ugyanaz a Fideszes matek, amelynek törvényei szerint egy 40%-os támogatottságú párt 2/3-os teljhatalomra kerül.

Nem nagyon megy az elvtársaknak a számolás.

2020. dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#13: "Amúgy, semmi nincs ingyen..."

A lekötésre vonatkozik. (#1)

Ha csak szándék-nyilatkozat, azaz szó-szó-szó, akkor ingyen is lehet, de nem várható el a szállítás, nincs kötelezettség.

Ha meg szerződés van, akkor meg keményen fizetni kell, ha a végén nem kéred, akkor is, mert lekötötted.

"Az elég logikus, hogy a nem oltottak számára..."

Nem, nem logikus. A negatív teszthez kötés lehet logikus. Ugyanis eleve nem ígérnek 100, vagy 99% hatékonyságot, csak 80-90-et.

Tehát így simán diszkriminálsz egy covid-negatív személyt egy pozitívval szemben.

"Az ellenkezőjét nagyon értelmezni sem tudom..."

Én igen. Nem tudja még, hogy akarja-e, de regisztrál, nehogy lemaradjon.

És igen, nem válogathatsz a vakcinák között(bemondták): ez van, kéred-e, vagy vársz egy másikra, vársz, vársz ...

2020. dec. 23. 16:48
 16/20 sadam87 ***** válasza:
56%

"A negatív teszthez kötés lehet logikus."

Ami azért jó, mert csak az adott pillanatot mutatja, tehát például már mire megvan az eredmény, addigra lehet, hogy megfertőződött. (Illetve a gyorsteszteknek meg eleve bőven alacsonyabb a megbízhatóságuk, mint 80-90%, ha a fals negatívakat nézzük.)

De tőlem lehet az is a megoldás, hogy a friss negatív tesztet bemutatóknak is egnedélyezik pl. a koncertre jrást (hogy csak egy példát mondjak), nem csak az oltottaknak.

"Tehát így simán diszkriminálsz egy covid-negatív személyt egy pozitívval szemben."

Arról, hogy nem alakult ki benne az oltás, nem tehet. Arról viszont, hogy beoltatja-e magát ő döntött. A döntésnek pedig vannak következményei. Ezzel az erővel miért nem vezethet mindenki repülőgépet?

(Amúgy azt lehet ellenőrizni, hogy kialakult-e a védettség.)

"És igen, nem válogathatsz a vakcinák között(bemondták): ez van, kéred-e, vagy vársz egy másikra, vársz, vársz ..."

Tehát akkor választhatsz. Természetesen abból, ami van. (Nyilván amíg egy van, addig abból választhatsz, hogy kéred-e vagy sem.)

"Nem tudja még, hogy akarja-e, de regisztrál, nehogy lemaradjon."

Mivel valószínűleg nem szükséges a regisztráció az oltáshoz (amennyire a kormány kommunikációjából kivehető), cserébe jó eseéllyel áprilisig az emberek többsége akkor sem fog oltáshoz jutni, ha szeretne, ezért nem hiszem, hogy sok ilyen ember volna. Bár természetesen előfordulhat. (Amúgy nem értem, a te logikád szerint hogyan tudna bárki lemaradni, ha az a problémád, hogy sokkal több oltást rendeltek, mint amennyire szerinted igény van.)

2020. dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Ezzel az erővel miért nem vezethet mindenki repülőgépet?" :D

Szóval, megint: aki járt pilóta-tanfolyamra az vezethet, nem az, aki át is ment a vizsgán?

"Amúgy nem értem, a te logikád szerint hogyan tudna bárki lemaradni..."

Itt a regisztrálók feltételezett logikájáról van szó, nem az enyémről.

2020. dec. 24. 00:06
 18/20 sadam87 ***** válasza:
51%

"Szóval, megint: aki járt pilóta-tanfolyamra az vezethet, nem az, aki át is ment a vizsgán?"

Szóval megint: a vizsgán való átmenetelnek talán több köze van az illető szorgalmához, elszántságához, stb., mint annak, hogy őnála pont kialakítja-e az oltás a védettséget. De amúgy mint említettem, ezt eleht ellenőrizni is.

"Itt a regisztrálók feltételezett logikájáról van szó, nem az enyémről."

És ezt te honnan is ismered?

2020. dec. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"És ezt te honnan is ismered?"

Szerintem kötekedni akarsz: nem azt írtam hogy ismerem, hanem "feltételezett".

És nem hiszem el, hogy nem tudod elképzelni, hogy tízezrek úgy regisztráltak, hogy:

- Nem tudom mit akar a kormány, hogy jó lesz-e a vakcina (reméljük!), tehát nem biztos hogy akarom, majd eldöntöm később, de nem akarok lemaradni ha mégis jó lesz.

Mert KELL, hogy legyen értelme a regisztrációnak:

Igényfelmérés? Aligha, hiszen mindenkinek jut/rendeltek.

Hűségnyilatkozat? :D

Valami előnyt, elsőbbséget nyilván biztosít (term. a VIP-ek után) a nem regisztráltakkal szemben.

2020. dec. 24. 12:25
 20/20 sadam87 ***** válasza:
69%

"Szerintem kötekedni akarsz: nem azt írtam hogy ismerem, hanem "feltételezett"."

Jó, ocsánat, akkor mi alapján feltételezed?

Amúgy akkor nézzünk konkrét felméréseket:

[link]

[link]

Az tény, hogy nem olyan magas (sajnos) az oltási hajlandóság, de azért kb. 15% elég egyértelműen beadatná az oltást. Az csak a nagykorúakra nézve (kb. 8 millió fő) kb. 1,2 millió ember. És akkor van rengeteg bizonytalan, plusz akik nem válaszoltak. Szóval természetesen biztos vannak olyanok is, akik regisztráltak, de mégsem oltatnának, de egyértelműen kevesebb, mint amennyien nem regisztráltak, pedig beoltatnák magukat. Szóval ez alapján elég rételmetlen a megrendelt oltások számát a regisztráltak számához viszonyítani.

"Valami előnyt, elsőbbséget nyilván biztosít (term. a VIP-ek után) a nem regisztráltakkal szemben."

Valószínű, de mivel a kormány nem mond erről gyakorlatilag semmit, így nehéz eldönteni. Angliában már oltanak, de valahogy meg tudták oldani előzetes regisztráció nélkül. (Személyes tipp: azért van a regisztráció, hogy Rogán Tóni bácsinak legyen esélye még egy helyről adatokat gyűjteni.)

2020. dec. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!