Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sóvidék milyen tájegység?

Sóvidék milyen tájegység?

Figyelt kérdés

2020. dec. 29. 18:38
 1/7 2*Sü ***** válasza:
Közelebbről Sóvidék az Sóvidék. Általánosabban Székelyföld része.
2020. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

A Sóvidék egy dombság a Görgényi-havasok lábánál. Általában 400-500 méter magasan fekszenek a főbb települések, mint pl. Szováta, Parajd, Korond, de ha túrázni támad kedvünk, akkor a Siklódi-kő 1025 méter, Küsmődi-kő 991m, Fias-tető 980m, Bekecs-tető 1080m és a legmagasabb pontja pedig Nagy-Mező-havas 1777 méter.


Ha szeretnéd ezeket is megismerni és nem csak a Sóbányát, akkor:


Bekecs-hegy:

[link]


Siklódi-kő:

[link]


A Fiastetői kilátó:

[link]


A Felsősófalvi kilátó:

[link]


Nagy-Mező-havas:

[link]


A Fenyőkúti-tőzegláp:

[link]


Továbbá nagyon gyakran kirándulnak az emberek a Bucsi-tetőre, ha a Sóvidéken járnak, mert hihetetlenül szép és kacskaringós út vezet fel a tetőre.


[link]

2020. dec. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2*Sü ***** válasza:
100%
Meg ugye ha néptánc, illetve népzene, akkor ott a Székelyföldi Tánctábor Felsősófalván. Jó emlékeim vannak róla. (Ha nem lett volna olyan olcsó a fröccs a „BÁR”-ban, még több jó emlékem lenne róla.)
2021. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!:L

Azért kérdeztem mert népzenét tanulok, és az idei anyagom Sóvidék és Szék és a könyvben mégse találok olyan részt hogy "Sóvidék",gondoltam lehet hogy Széken belül van.

2021. jan. 1. 20:21
 5/7 anonim válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


[link]


Az utolsó linken sovidek zenejerol is szó van.

2021. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:

> Azért kérdeztem mert népzenét tanulok, és az idei anyagom Sóvidék és Szék és a könyvben mégse találok olyan részt hogy "Sóvidék",gondoltam lehet hogy Széken belül van.


Nem azért, de ha már népzenét tanulsz, rákereshetnél legalább a térképen, hogy mi hol van. Szék pl. egy falu neve Mezőségen (a mezőségitől némileg eltérő, egyedi, jellegzetes tánccal és zenével).

2021. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha zenét tanulsz, akkor ez kell neked:

[link]

2021. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!