Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik matematikustól származi...

Melyik matematikustól származik az a mondás, hogy "deriválni egy ló is tud, de integrálni még én magam sem"?

Figyelt kérdés
Úgy emlékszem, hogy valamelyik szegedi matematikustól, de már nem emlékszem, hogy melyiktől. Haar Alfrédtől? Riesz Frigyestől? Fejér Lipóttól?

2021. jan. 17. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam, hogy Kalmár László professzor mondta azt, hogy deriválni az egyetem előtt haladó sárga villamost is meg tudja tanítani, de integrálni ő sem tud.


A lóról nem tudok semmit.

2021. jan. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Igen, Kalmár professzor volt:)
2021. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha egyszer tudunk deriválni, minek integrálni?

Hogy visszacsináljuk azt, amihez nagy nehez eljutottunk? :D

2021. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Az integrálás az analízis alapja. Aki nem tud integrálni nem enber:)
2021. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
azóta elég szépen önálló életre kelt a mondás. nálunk úgy ment, hogy "deriválni a majmot is meg lehet tanítani, csak legyen elég banán"
2021. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
Tetszik, hogy lepontozták a hármas válaszomat, csak fel kellett volna fogni, hogy nem komolyan mondtam ;)
2021. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!