Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Speciális lottó, 90 számot...

Attila0911 kérdése:

Speciális lottó, 90 számot tartalmaz a tábla, 10 számot jelölök a szelvényen, 5 számot húznak ki. Egy szelvény 11 sorsoláson vesz részt. Összesen 55 számot húznak.Hol találok ehhez programot?

Figyelt kérdés
Ha tudtok olyan programot, ahol egyedi számítást tudok végezni,mint ez, azt köszönöm.

2021. jan. 17. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen egyedi számolást akarsz végezni?

Valószínűségek, várhatóérték, szórás számolásához jó lehet bármely CAS (komputeralgebrai rendszer).

Például: GeoGebra CAS, Photomath, Wolfram, ...

2021. jan. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy reagáltál. első körben azt szeretném tudni, hogy hány szelvény kellene ahhoz hogy legalább 4 esem legyen. Illetve hogyan tudok kombinációkat késziteni?
2021. jan. 18. 08:10
 3/7 anonim válasza:

10 számot ha kiragadsz a 90ből és ezekből 5ös kombinációkat raksz meg, akkor 252 szelvényt kell raknod, hogy minden kombinációt lefedj.

10x9x8x7x6

osztva

5x4x3x2x1

De az elgondolásod nagyon rossz. Egyrészt minden húzás egyedi, tökmind1 hogy 1re játszod vagy 1000re, elméletileg kijöhetne 1000-szer ugyan az az 5 szám, olyan, mint a dobokócka például, attól hogy 6ost dobtál az előbb, attól még a többi számnak nem lesz nagyobb esélye a következő dobásnál.

Másrészt 90ből 10 számot jelölni kombinációkban se nagyon van értelme, lehet a 11 húzás alatt egyik számod se fog soha szerepelni a húzottak között, hiszen ott van még 80 másik.

2021. jan. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, a 252 szelvény nagyon jól hangzik. A neten találtam egy magyar táblázazot, ahol a matematikus 100 szelvényen 5 ös lottora kidolgozott egy kombinációt, garantált egy db kettessel. Semmi értelme mert a 100 szelvény ára nem fog visszajönni az egy db kettesből. De ezt a kombinációt modositottam. A második 50 számsort az első 50 mögé raktam. Kaptam 50 számsort , 10 kihuzott számmal.Majd kombináltam, összesen 3 szor. Lett 150 számom. Ezt ellenőriztem a valódi sorsolásokon. Rengeteg kettes lett, sok 3 as, de a 150 szelvény 150 euro, igy megint nem éri meg. Ha 252 szelvény 252 euro és kijön legalább a 4 es, az már buli. A 11 sorsoláson maximum 5-7 számot húztak ki ismét, ez a tapasztalat. Hogy tudom összehozni ezt a 252 kombinációt?
2021. jan. 22. 11:13
 5/7 A kérdező kommentje:
A másik észrevételem, hogy amint már irtam, kb 45 számot húznak ki összesen a 11 sorsoláson. Tehát 90 böl 45 kihúzott szám, 10 et játszok. 5 öt kell eltalálni. Szerintem érdemes kombinálni. Csak azt nem tudom, hogy az a fránya 252 szelvény mit tartalmazzon.
2021. jan. 22. 12:42
 6/7 anonim válasza:

Nem érted amit írtam úgy látom.

252 szelvény kell ahhoz, hogy az általad 90ből megjelölt 10 szám minden kombinációját lefedd, 11 sorsolásnál 252x11 szelvény kell, de ez még mindig csak 90ből 10 számot fed le, simán lehet, hogy a 11 sorolás alatt az összes kihúzott szám a maradék 80ból lesz, tehát hiába raktál 11x252 szelvényt, soha még csak 1 db találatod se lesz.

Egyszerűen matematikailag nem lehet gazdaságosan kihozni a nyereményt.

Értsd: ahhoz, hogy biztosan legyen telitalálatod kb 45 millió szelvényt kéne kitöltened, darabja 300ft, tehát 13,5 milliárd felettinek kéne lenni a nyereménynek ahhoz, hogy megérje.


Ha nem érted matematikailag a lényeget, akkor maradjunk annyiban, hogy vegyél ha akarsz pár szelvényt néha és bízz a szerencsében, a matematikai esélyek a zrt mellett vannak.

2021. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszolsz. Mivel nem a magyar lottoról van szó, nem kell 11 szer megjátszanom a 252 szelvényt. Egy szelvény indul mind a 11 sorsoláson.11 sorsolás x 5 kihuzott szám, 55 szám, de vannak átfedések, egy egy számot több sorsoláson is kihuznak. ezért irom azt, hogy a 90 számbol kb 40-et huznak ki. A kérdésem csak az, hogy hogyan tudok kombinálni lotto szelvényt,szelvényenként 10 számmal hogy 5 ösöm legyen. Ha megvan a módszer, a logika, szivesen végig számolom.
2021. jan. 24. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!