Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Körülbelül mennyi idő múlva...

Körülbelül mennyi idő múlva válik majd elterjedtté a mesterséges intelligencia és a robotok alkalmazása a háztartásokban?

Figyelt kérdés

2021. jan. 31. 17:27
1 2
 11/16 anonim válasza:
9%

A robotot nem a hétköznapi értelmében kell venni. Szoval nem bádog lemez, ami szaggatott mozgással csipogva szolgál.


Hanem bio-robot. Méghozzá az emberekből. Egy nanocsip beültetése, mondjuk vakcina segítségével és mkndjuk ennek a beélesítéséhez magasabb frekvencia pl 5g, és máris eszét vesztette a delikvens. Az eddigi rabszolga, robotiválva lesz.



Jaa, hogy ez nem is elképzelés, hanem jelen? Olvass utána

2021. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 2*Sü ***** válasza:
100%

Nem is tudom, melyik válaszoló kolléga mondott valami olyasmit egy kérdés kapcsán, hogy a közeli jövő változásait hajlamosak vagyunk túlértékelni, a távolabbi jövő változásait meg allulértékelni.


Egy új technológia elterjedéséhez idő kell. Az Amazon Alexa 2014-ben jelent meg, de még ma sem mondható általánosnak a használata még az USA-ban sem. Az első kereskedelmi forgalomban megvásárolható robobotporszívó 2002-ben jelent meg, és ma sem általános a használata. Évtizedek óta léteznek automata, kávédarálós kávéfőzők, de máig is tömegek főznek kávét kotyogós kávéfőzőbe.


Pusztán az, hogy a tévéadások sugárzása átállt analógról digitálisra, az is nagyon erős kampánnyal is vagy három évig tartott. És bár a technológia lehetővé teszi mondjuk azt, hogy egy amerikai foci meccset két nézet között váltogatva nézhess – hagyományos közvetítés, meg egy madártávlati nézet –, eredeti és magyar nyelvű közvetítéssel, valós idejű statisztikai adatokkal, nem igazán használjuk ki ezt a technikai lehetőséget.


Az informatika az egyik leggyorsabban fejlődő terület, de még ott is van, amire 10 év sem elég. Pl. bár az USB-C már 20 éve létezik, még mindig nem ez a jellemző. A klasszikus USB-A 3 éve, a Micro USB meg 10 éve számít elavultnak, még mindig ezzel lehet leginkább találkozni. 2014-2015 körül feküdtek rá a VR szemüvegek fejlesztésére ezerrel, de ma is kiforratlan, körülményes és csak nagyon kevesek játékszere.


~ ~ ~


10 év múlva *talán* már a középosztályba tartozó háztartások felében lesz mosogatógép, *talán* automata kávéfőző vagy robotporszívó is. *Esetleg* még okos világítás, okosórák meg okoshangszórók, esetleg OLED tévék is. *Talán* az elektromos kerékpárokból is több lesz, mint a klasszikus kerékpárokból. Ami most megfizethető, az lesz általános; ami most drága, az lesz megfizethető; ami most luxus, az lesz drága. Én 10 év alatt nagyobb változásra nem számítanék.


(És akkor még nem beszéltünk arról, hogy az ország elmaradottabb régióiban vannak olyan falvak, ahol már annak is örülnének, ha lenne mobil térerő, meg vezetékes víz.)

2021. febr. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 2*Sü ***** válasza:
100%

> Egy nanocsip beültetése, mondjuk vakcina segítségével


Számos kérdés merült fel bennem:

- A chip szót nem ch-val kell írni?

- Pontosan mit csinál ez a chip, milyen hatásmechanizmus segítségével?

- A chipek kvázi definíció szerint nanométeres méretűek, a nanochip miben más, mint egy chip?

- Azt értem, hogy egy chip elég kicsit, hogy átférjen egy tű hegyén. De hogy oldják meg, hogy a tápellátás, az aksi, meg az 5G vételére alkalmas kellő teljesítményű antenna, illetve a hatásmechnizmust megvalósító perifériák is átférjenek egy tű hegyén?

- Ha ez mégis lehetséges, akkor hogy lehet, hogy nem találtak más, akár észrevehetetlen módot a szervezetbe juttatására? Mondjuk ha ilyen ügyesek, akkor mesterséges szúnyogokkal? Vagy miért nem lehet bejuttatni egy szimpla vérvétellel, egy orvosi spatulával egy rutinvizsgálat során, vagy mondjuk miért nem lehet gyógyszerbe, élelmiszerbe, ivóvízbe keverni?

- Miért kell 5G hálózat a beélesítéshez? Hirtelen két tucat egyszerűbb megoldást tudnék kitalálni rá.

- Hogy fog szerencsétlen chip beélesedni olyan területeken – és itt az ország területének a túlnyomó többségéről beszélünk –, ahol nincs 5G hálózat? (Vannak falvak, ahol még a 3G, 4G hálózat sem érhető el, örülnének ha lenne térerő.)

- A chip által elérendő célt nem lehet egyszerűbben elérni? Vegyi, biológiai anyagoktól a propagandán, pszichológiai eszközökig lenne pár jóval kevésbé nyakatekerten komplikált ötletem.


> Jaa, hogy ez nem is elképzelés, hanem jelen? Olvass utána


Hasznos tanács. Tényleg rengeteg dolognak utána lehet olvasni. Pl. nemrég olvastam, hogy a galambok már évtizedekkel ezelőtt kihaltak, azóta robot galambok vannak, akikkel megfigyel minket a háttérhatalom. Láttál már galambfiókát? Nem. Na látod.

2021. febr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Pár éven bellül. De már vehetsz robotot beszélgetni és dajkának, de van felszolgáló robot is. 2,5m ft körül már kapsz olyan robotot ami elmegy bevásárolni. 30000-ért olyat ami porszívózik, de mást nem csinál! A kereslettől függ mennyire terjed el, de nem reklámozzák szét a tv-ben szóval nem keresik.
2021. febr. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Wadmalac ***** válasza:
50%

"gondolok itt azokra az idiótákra akik bepoloskázzák a saját lakásukat valamelyik "digitális asszisztenssel""


Nem kéne általánosítani.

Erre is igaz, hogy meg lehet venni és idiótán használni csak azért, mert a szomszédnak is van, de lehet okosan is biztonságos rendszerbe építeni, aminek rengeteg kényelmi haszna lehet.

A médiában találkozhatsz hírekkel olyan esetekről, amik az első csoportba tartozó emberek pofára esését mutatják, töredéke a felhasználói körnek, a többieknek meg nem okoz gondot, ezért nem olvasol róla a Blikkben.


Istenigazából a sci-fi értelemben vett humanoid robotnak nem sok praktikuma van.

Ott lehet, ahol maga a humanoid külső jótékony pszichikai hatással van a gépi külsővel szemben, amúgy nem igazán van értelme.


Mindenesetre egy jól összerakott, jól önszabályzó "okosotthon" már kezdetleges AI robotnak minősül és nagyon is hasznos lehet.

És ez nekünk csak a pénztárca miatt jövő, amúgy már a jelen.

2021. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
0%

A microsoftos billentyűzetet használom androidon két hete. A jól beírt szavakat is átváltja... Átmehetünk nyelvtanosdiba, de ha nekem nem hiszed, keress rá dr. Drábik Jánosra. Szépen elmondja miről vam szó. Franc tudja milyen díjas, neves amerikai professzorok véleményét "tolmácsolja",felénk.

Érdemes megnézni mert valoban bio-robotizáció van folyamatban!!!


Csak úgy mellékesen. Tényleg denevérleves? Ezzel etetik a közel 8 milliárd embert? Nevetséges

2021. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!