Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem ijesztő, hogy...

Szerintetek nem ijesztő, hogy ennyire terjed a robottechnológia?

Figyelt kérdés

Tévében láttam, hogy már egyes országokban léteznek 100 százalékig robotok által működtetett raktárak, gyárak, üzemek.

Páldául a Heinz gyárban is csak robotok vannak! Van ott egy gép is, ami a tojást feltöri és külön választja a fehérjét a sárgájától! De, mindent gép csinál ott!

Volt egy raktár is, ahol robotok szedték ki az árut, robotok is csomagolták be. Sőt! A targoncák is mind robotok voltak!

Meg Olaszországban is létezik már olyan étterem, ahol robot pincérek vannak. Ez azét ijesztő, nem?!

Nyilván, a vezérigazgatóknak, tulajdonosoknak jó, mert egy robotnak nincsenek igényei: nem eszik, nem iszik, nem megy szabadságra, 0 - 24 - ben dolgoztatható, hiszen nem i fárad el! A járulékokról, fizetésről már ne is beszéljünk! Egy robotnak nem kell kell fizetést adni!

Az IT - soknak meg az egyéb informatikai szakembereknek ez jó, mert sokkal nagyobb lesz a piacul, mint most. Viszont, az a kétségbe ejtő, hogy előbb - utóbb minden betanított munkát vagy egyszerűbb szakmunkát robotok fognak elvégezni. De, az emberiség nő! Egyre több az ember, viszont így idővel rengeteg szakma fog megszűnni, ami munkanélküliséghez, háborúkhoz fog vezetni!

A munkásembereknek, gyári munkásoknak, betanított munkásoknak ez nagyon nagy baj lesz! Tehát, az egyszerű embereknek, akik nem értenek a számítógépekhez, csak ahhoz sz egyszerű munkához, amit csinálnak.



2021. febr. 22. 22:23
 81/98 Wadmalac ***** válasza:

#76: Kábé erre gondolok én is.


Lévén itt azért mondjuk 100 éves, több generáció alatti változásról beszélünk, a társadalmi önszabályozás ki fogja alakítani az optimális módot a mozgásban tartásra.

2021. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/98 anonim ***** válasza:

Semmi köpködés.

Nagyon nagy szerepe van a nevelésnek.

Téged munkára neveltek, ez a természeted része lett.

Egy olyan generáció, amelyik csak VAN - és szerepe nincs - ehhez is alkalmazkodik.


Olvastad ezt?

[link]

2021. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim ***** válasza:

"100 éves, több generáció alatti változásról beszélünk, a társadalmi önszabályozás ki fogja alakítani az optimális módot a mozgásban tartásra."

Lehetséges.

Nyilván létezik rá megoldás - csak én nem bízom benne, hogy ez jól fog működni.

Azt 100%-nak tartom, hogy unatkozó, dologtalan tömegeket senki sem fog eltartani soha.

Születhet rá pozitív, negatív vagy spontán megoldás is. Utóbbi a rombolást jelenti, mindkét oldalról.

A negatív meg a majomház.

2021. febr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 Wadmalac ***** válasza:

"Semmi köpködés."

A turkálással összerakva eléggé annak tűnt, de ha félreértettem, akkor leplet rá.


"Nagyon nagy szerepe van a nevelésnek.

Téged munkára neveltek, ez a természeted része lett."


Ez biztos, hogy így van. Én speciel úgy nőttem fel, hogy amit kiadok a kezemből, azt ne kelljen szégyellnem, tehát vagy rendesen csináld, vagy sehogy.


De most is rengetegen vannak, akiknek a munka csak elviselt kényszer, nem azért csinálják, mert erre nevelték, hanem mert vagy ez vagy az éhkopp (vagy a lopás). És bizonyennek megfelelően tessék-lássék csinálják.

Na ezek nagyrészt abban a szent minutumban tojni fognak bele, amint nem lesz muszáj.

De egy részük simán váltani fog olyanra, amit szívesen csinál.

Remélhetően éppen a robotosításnak hála az utálós melók nagy része nem is fog már létezni.


"Egy olyan generáció, amelyik csak VAN - és szerepe nincs - ehhez is alkalmazkodik."

Nem merném tippelni az arányokat, mennyi ember fog alapjövedelemből léhűteni.

Szerintem ez nem jellemzően az a kreatív réteg, akik a fejlődést igazán mozgatják.

2021. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:

A holnap megoldásai a ma jelenségeiből nőnek ki.

Jelenleg pl. a munkaképes lakosság fele dolgozik "normális" munkahelyen.

De közülük sokan a tüdejüket kiköpik.


Meg lehetne ezt úgy is oldani, hogy sokkal több embert vennének fel, 4 vagy 6 órás munkaidőben.

Ez ugye a segélyek problémáját is megoldaná.

Valami miatt mégsem csinálják ezt nagy tömegben - méghozzá a cégek és az állam KÖZÖS, RÖVID TÁVÚ érdeke az, hogy ez ne így legyen.


Hosszú távon más lenne a helyzet, de arra ki tervez?

Tehát, ezek után én továbbra is esélytelennek tartom azt, hogy valaha is széles tömegek munka nélkül éljenek legális életet. Egyszerűen a dolgok nem errefelé mozognak.

2021. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Lehetséges.

Nyilván létezik rá megoldás - csak én nem bízom benne, hogy ez jól fog működni."

Én optimistább vagyok.


"Azt 100%-nak tartom, hogy unatkozó, dologtalan tömegeket senki sem fog eltartani soha."

Remélhetőleg a láblógatók nem lesznek sokkal többen annál, akiknek a robotizálás révén alapból nem lesz szükség a betanított csimpánz szintű munkájára.

És még ezek közül is sokról kiderülhet, hogy ott van bennük a kreativitás máshoz, csak sosem jutott hozzá.


De azért tutira lesz lakója a majomháznak is.

2021. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 Wadmalac ***** válasza:

"Meg lehetne ezt úgy is oldani, hogy sokkal több embert vennének fel, 4 vagy 6 órás munkaidőben.


Ez ugye a segélyek problémáját is megoldaná.


Valami miatt mégsem csinálják ezt nagy tömegben"


Persze, hiszen az embereknek kell reális fizu, a munkáltatónak meg reális bevétel.

A 4-6 órás foglakoztatás ma még mindkettőt hazavágja.


Bár átmenetet most is lehetne produkálni.


Mondjuk egy olyan konstrukcióban, hogy a régen nem dolgozó TB-kitartottakat csökkentett TB és adóteherrel alkalmazhatnák cégek és ezzel kicsit jobb bért kaphatnának, mint amit alapból ez a részmunkaidő jelent.


Ez csak azoknak megoldás, akik dolgoznának is.

A TB-parazitáknak nem.


Arra az alapjövedelemig nincs megoldás.

2021. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 anonim ***** válasza:
100%
A munkaidő-csökkentés egy reális jövőkép. Már kezdik belátni a progresszívebb vállalatok, és tanulmányok sora is utal rá, hogy nyolc órán keresztül a legtöbb ember nem tud koncentrálni, vagyis a munkaidők egy része így is, úgy is lógás. Az ember beosztja az energiáját.
2021. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 anonim ***** válasza:
100%

A környezetterhelés miatt mindenképp csökkenteni kellene a termelést, az automatizálás is rengeteg munkaerőt fog felszabadítani.


Miért kell mindenképpen munkahely mindenkinek?


Egyébként én nagyon szorítok a 4-6 órás munkanapoknak is. Nyilván nem a mai gazdasági berendezkedés mellett lehetne megvalósítani máról holnapra.



Amúgy fura, hogy sok ember unatkozna munka nélkül.

Nekem pont az jut eszembe a robotokról, hogy de jó, nem/kevésbé kell a modernkori rabszolgaság.



Mondjuk én Aspergeres vagyok, tehát ilyen téren totál másképp működöm, tanulnom kell az embereket.

Viszont ha nekem azt mondanák, hogy holnaptól itt van annyi pénz, amiből a szükségleteid azért meglennének, itt a kiskerted, két kutya, egy konyha, sőt, mivel minimum a mai színvonalról beszélünk, internet is, munkahelyen dolgoznod pedig nem kell, én lennék a legboldogabb ember a világon.

2021. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:
100%

58


Épp az a trend, hogy egyre komplexebb állapotterekre próbálnak AI megoldásokat alkalmazni, nemhogy korlátoznák.


Sandbox..

Mikor manapság is azt csinálják a tech cégek, hogy a teljes internetre ráeresztik az ágenseket? :)

2021. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!