Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől van ilyen nagy szmog most?

Mitől van ilyen nagy szmog most?

Figyelt kérdés
2021. febr. 26. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Hol?
2021. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A csilliárdos gyáraktól, akiknek nemszámít semmi!
2021. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az egész országban szinte. Szerintem az Etna kitörése okozza.
2021. febr. 26. 11:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy az!
2021. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor mitől van a puszta horizontjában is összefüggő szmog felhő?
2021. febr. 26. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nagy adag szaharai por érkezett Európa fölé, mely hazánk légterét is elérte."

[link]

2021. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Nagy a levegő páratartalma és nincs légmozgás. A ködös levegőben pedig megáll az elavult lakossági fűtőberendezésekből, nedves fából, elégetett szemétből származó szennyezés. Nagyvárosokban pedig a közlekedés.
2021. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként most a meleget is ugyanaz az Afrikai áramlat hozza, és ugyanonnan, mint a port.
2021. febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy abban sem vagyok biztos, hogy a hozzá nem értő szem meg tudja különböztetni a simán párás levegő látványát a szmog látványától.


Környezetmérnök szakot végeztem, a szakdolgozatom a levegőszennyezés témaköréhez tartozik, önkéntesként is vettem részt pormérésekben. Erre volt munkatársam mutogatga a párás Budapestet, hogy jaj, #mindmeghalunk a szmogtól. Közben ő dohányos és semmilyen szempontból se él egészségesen.



Valószínűleg amit látsz a puszta horizontjában, az tényleg szennyezett, egészségtelen levegőre utal, de azért ez nem rögtön 10000%...

2021. febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez a jellegzetes szürke sávfelhő, vagy minek mondjam. Nem nagyon szokott errefelé szmogos lenni a levegő, a közeli faluban is gázzal fűtenek, aki fával, az is csak estére gyújt be a szokatlan melegre való tekintettel. Én nem tartok tőle, ezer dologban meg lehet halni, nem élünk örökké, de engem is érdekel ez a téma. Persze, lehet, csak párás a levegő, viszont a szmog térkép szerint mindenhol rossz a levegő.
2021. febr. 26. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!