Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gravitáció kiváltó oka nem...

Gravitáció kiváltó oka nem téridő- görbület, hanem: Inkoherens elektromágneses gyorsulás?

Figyelt kérdés

Az objektumok vagy közegek elektromos potenciálja a gravitációs jelenség kiváltó oka lehet?



A gravitáció jelenség kiváltó oka nem tömegvonzás, vagy téridő- görbület, hanem: Inkoherens elektromágneses gyorsulás. A demonstrációban bemutatja, hogy egy egyensúlyban levő fém elektromos potenciálját növelve megnő annak a súlya. https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3nzQo-BdQpbuBc_yaxP..


A jelenség más anyaggal is demonstrálható https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3FAG0GQXWojE07MfWXq..



2021. márc. 3. 15:23
1 2 3
 11/28 Prokopf ***** válasza:
50%

A töltés a jelenlegi elismert fizikai modellekben nem jól definiált.

Ez a kérdés nagyon összetett. Én is jó ideje foglalkozok vele. A két erő valójában ugyanaz. Nem kielégítő logikai teret használtok, és szerintem a jelenlegi matematikátokkal nem megoldható probléma.

2022. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
62%
Muti a te matematikád
2022. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Prokopf ***** válasza:
0%

#12

Fideszes vagy? Gleich...

2022. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%

Hogy a halálba jön ide a politika? Utálom amúgy a politikát


Azt hittem tudományos diskurzus folytatása a cél

2022. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 NTBS ***** válasza:
Szerintem a téridő görbület okozza.
2022. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Prokopf ***** válasza:

#14

Ezt vehetem igennek?

Ma fejeztem be a Collatz bizonyításának utolsó láncszemét. Ez utóbbira eddig két bizonyítást találtam, a frappánsabbikkal gyakorlatilag végeztem, a másikkal szerintem legkésőbb holnap megleszek (persze lehet több is). Sajnos használnom kellett P3-at, és a Prokopf kiegészítés (ez az új matek), származtatás műveletét is. De ezek a tradicionális gondolkodásmóddal is megérthetők.

Szerinted Magyarországon fogom közzétenni, egy tolvaj vezette tolvajországban? (Te elajándékoznál 100 milkát, és a hírnevet - bár utóbbi nem nekem kell.)

Úgyhogy morzsákat rövidesen kapsz az "én matekomból"...

A tudomány nem hit, hanem bizonyítás kérdése. A magyar valóság viszont a politikáé. Meg kellene értenünk, hogy utóbbiba mindannyian beletartozunk. Te is. Különben nemcsak a "mosogatók" fognak elmenni...

2022. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz elképzelni, de nem érdekel egyik párt se.


Elég nagy az egód, de amíg csak dumálsz és nem mutatsz semmit, addig max hinni lehet neked - és ugyebár a tudomány nem így működik.

2022. dec. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Mojjo ***** válasza:
61%
@17: Mutatott már épp eleget itt a GYK-n. Csak keress rá a nevére. Nem nagy meglepetés, az n+1-edik téveszmés ember aki feltalálta az új matematikát/fizikát/akármit. A neten az ilyenekkel Dunát lehet rekeszteni, szóval semmi érdekes nincs itt, felesleges vele időt pocsékolni. Mondjuk belátom, ha valaki először találkozik ilyesmivel, annak valóban érdekes és furcsa lehet, ami pár parttalan vita erejéig le tudja kötni az embert.
2022. dec. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Prokopf ***** válasza:

#17

"A tudomány nem hit, hanem bizonyítás kérdése." Tök olyan idézet, hogy akár én is írhattam volna...

#18

Hogy állsz az egyenlőségek határozottsági irányával, mojjo?

Megértetted már? Szerinted a "0"-ra alkalmazható Collatz?

Eleve nem fogod megérteni a bizonyítását, ha még egy ilyen egyszerű dolgot sem vagy képes felfogni...

2022. dec. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromágneses tér leárnyékolható szigeteléssel vagy éppen konduktív anyaggal, másik elektromágneses hatással eltéríthető. A gravitációra egyik sem igaz. Nem felcserélhetőek.
2023. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!