Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gravitáció kiváltó oka nem...

Gravitáció kiváltó oka nem téridő- görbület, hanem: Inkoherens elektromágneses gyorsulás?

Figyelt kérdés

Az objektumok vagy közegek elektromos potenciálja a gravitációs jelenség kiváltó oka lehet?



A gravitáció jelenség kiváltó oka nem tömegvonzás, vagy téridő- görbület, hanem: Inkoherens elektromágneses gyorsulás. A demonstrációban bemutatja, hogy egy egyensúlyban levő fém elektromos potenciálját növelve megnő annak a súlya. https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3nzQo-BdQpbuBc_yaxP..


A jelenség más anyaggal is demonstrálható https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3FAG0GQXWojE07MfWXq..



2021. márc. 3. 15:23
1 2 3
 21/28 Prokopf ***** válasza:

#20

Az új tűzpiros kínai zoknim erősen festékszagú. Ráadásul egy tök sötét szobában a színe sem látszik. De azt kell mondjam, hogy az egyik meghatározó tulajdonsága, hogy festékes. Még meg is fogja (=elszínezi) a dolgokat.

Színe és szaga vajon felcserélhető? Bármelyikük a festékességről, mint tulajdonságról leválasztható?

Ha egy érmének két meghatározó oldala van a térben, akkor az asztallapon már csak egy marad? A másik megszűnik?

Az érme két oldala, a zoknim színe és szaga egymással felcserélhető dolgok?

2023. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
81%
Egy alma a Faraday kalitkában is 9.81 m/s² gyorsulással esik a Föld tömegközéppontja felé. Amúgy mi az az inkoherens elektromágneses gyorsulás?
2023. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Prokopf ***** válasza:

#22

Nem teljesen értem, hogyan jön ez ide? A Föld nincs Faraday ketrecben, állítólag mégis esik (tömegarányosan) az alma felé...

Amúgy mi az az inkoherens elektromágneses gyorsulás? (Engem is érdekelne...)

2023. aug. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Prokopf ***** válasza:
Még egyszer: jó
2023. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Prokopf ***** válasza:

Jó a kérdés kérdező!

Fogadni mernék, hogy sokan megint nem értették miket irogatok (pl. a festékes zokni stb.)

Lebutítom értelmezhetőre. Az elméletileg töltéssemleges dolgokra szintén hat a gravitáció... és? Az elektromos mező meg vonzást gyakorol ellentétes töltésű dolgokra, úgy, hogy a mező tömege mennyi is?

Ez a két hatás (elektromágnesesség és gravitáció) ugyanannak a jelenségnek két egymástól elkülöníthető, de akár együttesen is megjelenhető formája. Kb. mint az érme két oldala.

2023. aug. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Az egyik különbség a gravitáció és az elektromágnesség között, hogy az egyik úgymond leárnyékolható, illetve befolyásolható. A másik nem. Ezért (is) én teljesen külön kezelendőnek tarom őket.
2023. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Prokopf ***** válasza:

#26

Ami akár jogos is lehet, ugyanis nézőpont függő. Ahogy az érme két oldalát is tekinthetem két külön dolognak pl. érmedobáskor. De attól még létezhet a kétoldalú érme is.

Szerinted a probléma megoldásához elégséges feltétel, ha valaki bizonyítja a gravitáció töltés jellegét, azaz ha pl. a gyakorlatban talál negatív tömegű dolgot? (Csupán azért kérdezem, mert ez a gyakorlatban már megtörtént, csak nem vették észre. Ahogy Einstein is elmagyarázta - nyilvánosan és közérthetően, hogy mi is az érme (azaz a gravitáció), csak senki nem értette...de az én megközelítésem is az ő "rejtett állítását" - módosított formában - jósolja.)

2023. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Prokopf ***** válasza:

"Ha az összes lehetséges magyarázatot már kizártuk, és csak egy lehetetlen magyarázatunk maradt, akkor az az igazság."

(Sherlock Holmes - Sir Arthur Conan Doyle egyik regényalakja)

"A végtelenül nagy azt jelenti, hogy minden nagy dolognál van még nagyobb, de soha sincs legnagyobb. A "Prokopf megközelítés" önmagára vonatkoztatott logikai tere végtelenül nagynak tekinthető."

(Én)

2023. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!