Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik a ma ismert leghátborzonga...

Mik a ma ismert leghátborzongatóbb elméletek (azok közül amelyeknek van valóságalapjuk)?

Figyelt kérdés
Akár az emberiséggel, az univerzummal, társadalommal, evolúcióval, tudományos projektekkel stb. kapcsolatban.

2021. márc. 4. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Minél ostobább valaki (vagy minél nagyobb ostobaságokat mond/csinál szándékosan), annál inkább lesz népszerűbb, híresebb az emberek körében. (influenszerek, celebek, politikusok, unatkozó gazdagok, instagram modelek)
2021. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Makray Ádám Gábor válasza:
100%
Nos. Ez nem hátborzongató, de elgondolkoztató elmélet, ami sok mindent megváltoztat. A neve húrelmélet. Bonyolult lenne elmagyarázni. A Kurzgesagt nevű youtube csatorna elmesélte és egyéb csatornákról megnézheted az elméletnek a lényegét.
2021. márc. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Dyatlov baleset
2021. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kurzgesagt csatornát én is ajánlom! Ott sok a tudományos elmélet, legtöbbje szerintem is "hidegrázós", de a szó izgalmas értelmében :D
2021. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Számomra a hologram-univerzum ami odab*sz. Nem tudom elmagyarázni 3 mondatban, vannak róla cikkek, műsorok. Lényege, hogy a teljes univerzum, beleértve a Földet és minden embert is, csak egy 2 dimenziós információ egy óriási fekete lyuk felszínén. Elsőre elképesztő baromságnak tűnik, de a legkomolyabb tudósok foglalkoznak vele. És az a poén, hogy az eddigi számítások ezt maximálisan alá is támasztják. Talán a szimulált valóság elmélet is ennek a része, de ebben nem vagyok biztos.
2021. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Most látom, h többen is írták a Kurzgesagt műsorokat. Na, abban szuperül, érthetően elmagyarázzák a hologram- univerzum elméletet az egyik epizódban. Hát öcsém, csak pislogtam, mint teve a homokviharban.
2021. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A tudományos elmélet bizonyított hipotézist jelent. Ezt jobb tisztába tenni először.

Nem ismerek egyetlen tudományos elméletet sem, amire rá lehetne aggatni a hátborzongató jelzőt.

2021. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Az anyósom nem velünk lakott, de egyszer azt álmodtam, hogy ott áll az ágyam mellett és néz.

Kinyitottam a szemem és ott állt az ágyam mellett és nézett, hátborzongató volt.

2021. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A sötét erdő elmélet is elég félelmetes ha igaz. E szerint azért nem fedeztünk még fel idegen civilizációkat mert mindegyik igyekszik csöndben maradni nehogy valaki más megtámadja őket, elvégre nincs rá garancia hogy egy ismeretlen életforma ne lenne ellenséges. Ha pedig találkozik egymással két, egymás számára ismeretlen civilizáció akkor már csak a túlélés miatt is logikusabb megelőző csapást mérni a másikra. Mintha a galaxis egy ragadozókkal teli sötét erdő lenne ahol vigyázni kell hova lép valaki. Mi pedig épp teli torokból ordibálunk hogy "van itt valaki?".

[link]

2021. márc. 5. 00:22
 10/17 anonim ***** válasza:

"Mi pedig épp teli torokból ordibálunk"

Nyugodt lehetsz: mindenki más is.

2021. márc. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!