Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az eszköz...

Szerintetek ez az eszköz káros e ezekre az állatokra?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó: [link]


A lényeg az hogy ez egy egér és patkány frekvenciás riasztó.A kérdésem az lenne hogy szerintetek a kutyákat,macskákat,madarakat stb zavarná e?Ráírtam az oldalra és megkérdeztem őket de nem válaszoltak


Továbbá még az lenne a kérdésem hogy ezt a szerkezetet az autómba raknám a vezető ülés mellé valahova. De nekem az a cél hogy a motortérből űzze el ezeket az egereket és patkányokat mert szétrágják a vezetékeket.Ha az ülés mellé tenném attól még a hatása elérné a motorteret is? A motortérbe nem akarom beletenni


A válaszokat előre is köszönöm!


2021. márc. 6. 09:16
 1/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Az emberi hallási tartomány 20–20 000 Hz intervallumban van.

Az egérnél: 900–79 000 Hz, a patkánynál 390–79 000 Hz.


A készülék 12 000–24 000 Hz közötti tartományban ad ki hangot. Az alacsonyabb tartományt – ha kellően hangos – még az ember is képes hallani, főleg aki fiatalabb.


A kutyák hallási tartománya: 64–44 000 Hz,

a macskánál: 45–77 000 Hz,

a madaraknál változó, egy csirkénél 125–2000 Hz, egy kanárinál 250–8000 Hz, egy bagolynál 200–12 000 Hz.


Tehát a madarak ezt a 12 000–24 000 Hz tartományt nem hallják. A kutyák és macskák viszont nagyon is jól hallják. Lehet meg tudják szokni, de azért nem kellemes. Mint ahogy egy számítógéppel dolgozó is megszokja, hogy egy folyton zúgó gép mellett dolgozik, meg egy pénztáros is megszokja, hogy napi 8 órában azt hallgatja, hogy pitty-pitty, de hogy nem a legkellemesebb, az biztos.


> De nekem az a cél hogy a motortérből űzze el ezeket az egereket és patkányokat mert szétrágják a vezetékeket.


Ha van garázs, lehet érdemesebb a garázsba rakni. Ha meg az autó az utcán áll, akkor meg érdemes kikapcsolni akkor, mikor vezetsz, így az esetlegesen veled utazó macskát, kutyát sem zavarja. Hogy amúgy a kutyákat, macskákat távol tartja-e hosszútávon azt nem tudom. Lehet ők is megszokják.


> Ha az ülés mellé tenném attól még a hatása elérné a motorteret is? A motortérbe nem akarom beletenni


Nyilván célszerű lenne nem az utastérben elhelyezni. Miért nem akarod a motortérbe rakni? Gondolom hely van hozzá elég.

2021. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1


Hu basszus te aztán értesz ehhez a dologhoz.Mi a szakmád?


Akkor lehet inkább ultrahangos riasztót kéne vennem?


Amúgy köszönöm a bőséges hasznos választ,ment a zöld pipa.Latszik hogy nagyon képben vagy az ilyen dolgokkal is

2021. márc. 6. 13:40
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Nem értek hozzá. (Maximum annyiban, hogy tanultam fizikát, meg zenei oldalról ehhez képest van némi többlettudásom.) De némi Google kereséssel fel lehet lelni, hogy különböző állatok milyen frekvenciatartományban hallanak. (Lásd: [link] .) Meg annyi, hogy megnéztem, hogy az adatoknak mi a forrása, és az egyik oldalon azt láttam, hogy egy tudományos publikációra van direkt hivatkozás, tehát hitelesnek tekinthetőek ezek az adatok, nem egy Blikk színvonalú írásról van szó, hasraütéses adatokkal.


A többi már csak némi elgondolkodás eredménye. Aztán lehet, hogy jön valaki, aki tényleg szakértő, és valamiben kijavít, korrigál, de ahogy én megítélem az ismereteimből, a kérdéskör nem bonyolultabb ennél.

2021. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3


Akkor is hatalmas lexikális tudásod van,bárcsak nekem is ennyi lenne


Még egy kérdés.Lehet jobb lenne inkább ultrahangos verziót venni?Annak érdekében hogy más állatokat ne zavarjon az egereken és patkányokon kívül

2021. márc. 6. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!