Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magyarország világelső covid...

Magyarország világelső covid halálozásban?

Figyelt kérdés

Napi halálozás / millió fő: Magyarország világelső 28,5-tel, és ez még a tegnapi 274 halottas adattal, ami ma már 302.

[link]

Hivatalos adatok innen:

[link]

Most vagy a covid halálozásban vagyunk világelsők, vagy csalásban, mert olyat is hallottam (biztos forrásból :D), hogy a kórházban a fertőzetlen elhunytakat (egy részüket) is ide sorolják, a plusz pénzek miatt!?


Politika mentesen, a hivatalos statisztika értelmezése?

Miben vagyunk világelsők?



2021. márc. 31. 12:27
A kérdező szavazást indított:
halálozásban
statisztikában
csalásban
16 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Én is biztos forrásból hallottam, Józsika mondta a piacon.

Kapásból találtam két országot (Gibraltárt és San Marinot), ahol magasabb az 1 millió főre vetített halálozási érték.

2021. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sadam87 ***** válasza:
100%

Aktiálisan, a hivatalos adatok alapján igen. (Érdemesebb a 7 napos átlagot nézni, mivel az egyes napok adatai jelentősen eltérhetnek, például a hétvégék után jellemzően kevesebb halottat jelentenek. De az alapján is nálunk a legmagasabb jelenleg a halálozás.)

Két dologgal érdemes ezt kiegészíteni:

1. Az, hogy nálunk a legmagasabb a halálozás épp most, annak is köszönhető, hogy nálunk épp csúcson van a járvány, máshol meg nem. Mindenesetre elég durvák az adatok, a legtöbb országban a járvány csúcsok idején sem volt ilyen magas. Illetve a teljes járványidőszakra vonatkozó lakosságarányos halálozásban is rosszul állunk.

2. Nem mindegy, pontosan kit tekintenek COVID-ban elhúnytnak, pontosan milyen arányban derítik fel a halottakat. Főleg a gyengébb egészségügyi rendszerű orzságokban valószínűleg a hivatalos adatoknál lényegesen többen haltak meg. Például Mexikóban nemrég jelentették be, hogy bő 100 ezerrel többen haltak meg annál, mint amit eddig mondtak. De INdiáról is azt mondják, legalább kétszer (de lehet, hogy többször) annyian haltak meg a járványban, mint a hivatalos adat.

Illetve az is előfordulhat, hogy szándékosan haisítják az adatokat. Iránban például tavaly nyáron kiderült, hogy valójában háromszor annyian haltak meg, mint amit a nyilvánossággal közöltek.

Mindenesetre ha az európai országokat hasonlítjuk össze, ott valószínűleg jóval kisebbek ezek az eltérések, pedig ebben az összehasoníltásban sem állunk jól.


#1

Az a teljes lakosságarányos halálozás. Abban 4. vagyunk (ha Gibraltárt is külön számoljuk) az említett országokon kívül csak a csehek előznek meg minket. De ha a mostani helyzetet nézzük, az mindháromnál rosszabb itthon.

2021. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 sadam87 ***** válasza:
88%

"hogy a kórházban a fertőzetlen elhunytakat (egy részüket) is ide sorolják, a plusz pénzek miatt!?"

Tavaly a járványidőszakban (márciustól) nagyjából másfélszer akkora volt a többlethalálozás, mint a hivatalosan a járványban elhunytak száma. (Ennek lehet az is az oka, hogy nem minden covid halálesetet derítenek fel, meg az is, hogy nem közvetlenül a covid miatt halt meg mindenki, hanem pl. nem kapott az egyéb bajára megfelelő kórházi ellátást a leterheltség miatt.) Ez nagyjából megfelel a más országokban tapsztalt eredményeknek. Az égvilágon nem utal semmi arra, hogy több halottat jelentenének, mint amennyi ténylegesen van. És arra sem, hogy kevesebbet. Nem mondom, hogy feltétlenül megbízok elsőre 1000%-ban minden adatban, amit a kormányzati szervek jeleznek, de semmi nem utal csalásra a halálozási statiszikákban. Persze kisebb hibák lehetnek, trendszerű csalás tuti nincs. (Azt meg el nem tudom képzelni, mi értelme volna több halottat jelenteni.)

2021. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"(Gibraltárt és San Marinot)"

Mindkettőnél nulla a tegnapi halottak száma.

Hülyeséget mindenki tud mondani. Különben sem 30 ezres "országokkal" kellene összehasonlítani a miénket.

2021. márc. 31. 13:05
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

A "covid halálozás" nem a napi, lakosságarányos covid halálozást jelenti.

Tudod, hülyeséget mindenki tud mondani.

2021. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Élvonalban vagyunk (a millió lakosra értett halálozási számot érdemes összehasonlítani), és valóban Gibi és SanMi az első és második helyek birtokosa, és valóban kis alapszámoknál a statisztika félre tud vezetni (de attól még az első szóló nem mondott nagyobb hülyeséget, mint te, aki azt mondtad, hogy hülyeséget mond), de Csehország még mindig előttünk jár (a fejléc megfelelő nyilaira kattintva rakja kívánt szempont szerint sorba az adatokat). De ez szinte semmit sem jelent, mert mindegy, hogy a milliós bázisra vetítve 2151 halott van (nálunk), vagy 2000, mint Belgiumban, mert ez nagyjából ugyanaz a sáv... Tán ott kezdődhet a különbség, hogy a 15. helyen álló Spanyolországban 1610, na, az valóban kevesebb.
2021. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kell félremagyarázni a dolgokat.

A legelső kiegészítő, magyarázó mondatomból kiderül, hogy a jelenlegi, aktuális helyzetről beszélek, nem az éves kumulált adatokról, - #2-nek ezt sikerült is megértenie.

2021. márc. 31. 14:50
 8/13 A kérdező kommentje:

#3: "(Azt meg el nem tudom képzelni, mi értelme volna több halottat jelenteni.)"

Ha igaz, hogy a covidban elhunytakért plussz pénz jár a kórháznak (az EU-tól vagy a minisztériumtól), akkor a pénz elég nyomós ok lehet egy ártatlan statisztikai csaláshoz.

Biztos forrásból hallottam (Bözsi néni mondta, és a Bözsi az tudja).

2021. márc. 31. 15:16
 9/13 sadam87 ***** válasza:
78%
És miért járna plusz pénz a halottakért? Ennek semmmi értelme. Még ha a kezeltekről volna szó, meg tudnám érteni.
2021. márc. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én meg biztos forrásból tudom, hogy nem így van. Na bumm.
2021. márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!