Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mem is Oswald lőtte ki Kennedy...

Mem is Oswald lőtte ki Kennedyt, mert nem is lehetséges onnan lelőni ahol elvileg a lövész volt?

Figyelt kérdés
Igaz ez az elmélet?

2021. ápr. 1. 11:17
A kérdező szavazást indított:
Igaz
Nemigaz
14 szavazat
1 2
 1/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

A jó fene sem tudja.

Totális ködbe vész az egész.

Egy dolog tuti csak, nem egy elmeháborodott önálló döntése volt, hanem politikai bűntény.

Aztán, hogy ki, hogyan, kit bízott meg, Oswald csak terelésre kellett vagy tényleg ő húzta meg a ravaszt, talán sosem derül ki.

A nyomozási dokumentumok az ötven éves titkosítás után újabb ötven évre titkosítva lettek. Ez elég sokat elmond.

2021. ápr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A dokumentumok 88%-a szabadon hozzáférhető: [link]

A maradék titkosítása lehet azért, mert a saját (a nyomozásban ejtett) hibájukat akarják rejtegetni, vagy miitudomén. De kétlem, hogy olyanok lennének a dokumentumokban, hogy "rájöttünk, hogy mi merényeltük meg kennedyt".

2021. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A maradék titkosítása lehet azért, mert a saját (a nyomozásban ejtett) hibájukat akarják rejtegetni, vagy miitudomén."

Lehetséges.

"De kétlem, hogy olyanok lennének a dokumentumokban, hogy "rájöttünk, hogy mi merényeltük meg kennedyt"."

Nem zárnám ki, hogy esetleg bizonyos politikai személyeknek minimum indirekt befolyása volt rá, pl. tudták előre, mi készül, de nem akadályozták meg.

2021. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Wadmalac ***** válasza:
44%

Az sem kizárt, hogy ennyi időbe került a történelem megfelelő átírása és most már közkinccsé tehető a nem problémás verzió.


Sajnos itt bármi további fantáziálás már alaptalan konteós morfondírozás lenne.

2021. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Van rá sokféle elmélet, de az szinte 100%, hogy nem csak Oswald lőtt, akár még az is elképzelhető, hogy nem is lőtt egyáltalán.

Van például olyan teória is, hogy Oswald eltévesztett lövése után az elnöki konvojban utazó egyik testőr véletlenül elsütötte a fegyverét, és ő lőtte végülis fejbe Kennedy-t.

Van olyan teória is, miszerint Oswald csak a bűnbak volt, és azért lövették le őt is a tárgyalása előtt a maffiával, hogy nehogy vallani tudjon.


Én személy szerint leginkább a politikai okokból elkövetett merényletet tartom a leginkább valószínűnek, amelynek az elkövetésében Oswald vagy benne volt, mint az egyik lövész, vagy nem, ezt már nem fogjuk megtudni.


Leginkább azért gondolom ezt, mert John F. Kennedy 1963-as meggyilkolása után 1968-ban az öccsét, Robert F. Kennedy-t, aki szenátor volt, és indult az elnökjelöltségért, szintén lelőtték.

És a bátyjához kísértetiesen hasonló programmal indult az elnökségért, sőt, azt is hangoztatta, hogy a bátyja meggyilkolásának ügyét újra előveszi, ha elnök lesz.


És hát rettenetesen valószínűtlen, hogy mindkét emberrel egy-egy őrült, magányos merénylő végzett.

2021. ápr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy Oswald (is) lőtt, az gyakorlatilag 100%.

És én akárhogy nézem, minden egyéb szempontból is sokkal valószínűbb

a "hivatalos" álláspont, azokat támasztják alá leginkább a tények, bár kétségtelenül vannak kérdések, de ezek szerintem a különböző szervezetek óriási bakijainak elfedését célozzák.

Olyannyira persze nem mélyedtem ebbe bele, de azon történészek, akiknek olvastam a munkáját ebben a témában, a felmutatott bizonyítékaikkal szinte teljesen meg tudtak győzni.

2021. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Earl Warren legfelsőbb bíró vezette a vizsgáló bizottságot. Megjelent egy magyar könyv is, A Warren-jelentés, és ami mögötte van címmel. Már nem emlékszem, hogyan tudtuk itt jobban, mint Warren maxibíró úr s társai, de nyilván jobban tudtuk. :D
2021. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Értem nadjából, mindeniken zöldet csapattam!
2021. ápr. 3. 19:49
 9/15 anonim válasza:
A világ/nagypolitika mellett a helyesírás eltöpül...
2021. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja el
2021. máj. 9. 04:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!