Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet-e a Lucid álmodás...

Lehet-e a Lucid álmodás állapotában ragadni?

Figyelt kérdés
Hallottam a erről, hogy fel lehet ismerni ha álmodunk álmunkban és ki próbáltam néhány technikát amit ismerősöktől hallottam. Már féléve próbálkozom és most sikerült viszont attól félek, hogy ebben az állapotban ragadhatok, jogos a félelmem?
2008. dec. 5. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Jogos! lehet hogy ezt az egészet is most csak álmodod!

:D

2008. dec. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az agynak vannak prioritásai, és a tudatos, esetünkben a félig tudatos cselekvést te csak addig tudod fenntartani, míg az nem veszélyeztet. Ez gyakorlatban azt jelenti, hoyg vannak olyan biztonsági megoldások, amiknek joguk van felülírni még akár az agy paprncsait is, a létfenntartás érdekében. Eddig persze úgy sem fogsz eljutni, mert a szervezte érzékeli az idő múlását, és vagy az ébreszt fel, vagy az ébresztőóra.
2008. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem már volt úgy rengetegszer, (rengeteg alatt ne azt értsd hogy 10-20 alkalom) hogy álmomban felismertem hogy álmodom. Nincs ezzel semmi egyszerűen csak könnyebb felébredni sokkal szinte már-már koncentrálni kell hogy fel ne kelj. Kicsit nehéz, de ha rájösz hogy álmodsz, utána vicces tud lenni amíg fel nem ébredsz :)
2008. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudsz benneragadni, előbb utóbb felébredsz.
2009. jan. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!