Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez a mondjnemetadrogokra.hu...

Ez a mondjnemetadrogokra.hu valakit meggyőzött, nagyon féligazság(se) az egész, és elég összecsapott valaminek tűnik, valaki erre alapoz?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 17. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. ápr. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ezeket bevenné bárki is.
2021. ápr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Z003 ***** válasza:

Nem ástam bele magam nagyon az oldalba, de két dolgot vettem észre, az első inkább technikai. A felvételek videók meglepően jó minőségűek mind a kamera és a szinkron munka is jobb mint amit vártam, viszont a weblapjuk kicsit gagyi mármint a célnak megfelel de nagyjából 1-2 óra egy ilyet összedobni.


A tartalom az már kicsit más téma a különböző szerek alatti leírás nagyjából csak egy wikiről kimásolt cikk, és alig mond el bármit az anyagról.

4 videót néztem meg, crack, LSD, THC és alkohol. A crack nyilván kemény drog aminél elég egyértelmű negatív és nemlétező pozitív hatások vannak, így ott nem feríd az oldal.


Viszont a gondok az LSD-nél és a fűnél kezdetők "azt mondták hogy az LSD segít elfeledni a gondjaimat" hát igen ez tényleg nem igaz, de ki használja az LSDt ilyen célra. Kiemelik a bad trip fogalmát ami helyes viszont elég gyakorinak állítják be, ami nem igaz (vagy legalábbis nem jellemző).


A fűnél igazából nem tudom mit gondoltak, szerintem nem találtak semmi negatívumot amit kitudtak volna hangsúlyozni, nem beszélnek a hatásairól sem. Az egész kisfilmet arra hegyezték ki hogy a fű rászoktat mindenféle kemény drogra, tehát "kapudrog". Mármint a 1980-2000 környékén oké hogy még ezt mondták de ezt így már nem használják, mivel ilyen értelemben ez az állítás félrevetető és téves. De legalább a leírás kitér az orvosi célú használatra is ami azért jó dolog.


Az utolsó amit megnéztem az az alkohol volt, ezt igazából a kisfilm jelmondatával tudnám legjobban leírni "azt mondták ha berúgok akkor nagyfiú leszek". De most komolyan ez mi, jó hogy kimondják hogy az alkohol is olyan kábítószer mint a többi nem legális társa, de beszélhettek volna az alkoholizmusról hazánk népbetegségéről. Vagy a leépülésről amit okoz estelég a családon belüli erőszakról, de neem az nem fontos.


Összesítve van mögötte pénz de nem értem miért ferdít nem a valós problémákról beszél és megáll azon a ponton hogy a drog az rossz. Lehetett volna belőle egy tök jó kezdeményezés ha nem néznék hülyének az embert.

2021. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg ez a azt mondták jó lesz, nem lett jó, hazudtak. Ez is egy érveli képesség. Én elég sokat ittam, azért én úgy látom, hogy az emberek legjava kevésbé erőszakos(még exem pasia halálát se kívántam, amit józanul igen xd), aki az annak más is állhat a háttérbe.
2021. ápr. 17. 18:25
 5/5 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 17. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!