Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Komolyan létezik olyan ember,...

Komolyan létezik olyan ember, aki azt gondolja, hogy az egész végtelen világegyetemben csak a Földön van élet?

Figyelt kérdés
Nagyon remélem, hogy az ilyen emberek a diliházban ülnek és onnan neteznek!
2021. febr. 7. 14:19
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Szerintem biztos, hogy van máshol is élet, csak olyan fényévekre lévő távolságban, ahonnan jelenleg nem tudunk erre bizonyítékokat szerezni.
2021. febr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Tudományosan elfogadott elméletek léteznek rá, hogy miért elképzelhető, hogy egyedül vagyunk. Szóval nemzetközileg elismert neves tudósokat zárnál diliházba, de hát ahogy gondolod. Nyilván te okosabb vagy.
2021. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
88%
Igazából, amíg nincs bizonyíték egyikre sem, addig csak találgatni lehet.
2021. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Annyi biztos, hogy a Naprendszer bolygói közül csak a Földön van élet, nagyon maximum alacsonyabb rendű szervezetek fordulhatnak még elő a többi bolygón.

De a Naprendszeren túl más csillagok bizonyos bolygóin jó eséllyel lehet élet, mert lehet, hogy ott is megvannak az élet feltételei, mint a Földünkön.

2021. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%

"Tudományosan elfogadott elméletek léteznek rá, hogy miért elképzelhető, hogy egyedül vagyunk. Szóval nemzetközileg elismert neves tudósokat zárnál diliházba, de hát ahogy gondolod. Nyilván te okosabb vagy."

A diliházas megfogalmazás valóban durva és a tudományhoz méltatlan, na de linkeljél már egy olyan elméletet, ami szerint ez így. Olyan elméleteket támogató tudósok persze szép számmal vannak, akik azt valószínűsítik, hogy a Tejútrendszerben egyedül vagyunk, na de a kérdés a világegyetemre vonatkozott, annak még a megfigyelhető részében is ezermilliárd nagyságrendű a galaxisok száma (több, mint amennyi csillag van a Tejútrendszerben).

2021. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre nem tartunk ott, hogy rávágjuk: a naprendszerben a földön kívül nem létezik élet.


Egyelőre nem tartunk ott, hogy rávágjuk:a világmindenségben, akár a tejútrendszerben nem létezik intelligens élet.

2021. febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

#5 A Drake-egyenletet használva rengetegen próbálták már megfejteni a kérdést, viszont az egyenletbe mindenki a saját elméletének számadatait helyettesíti be, így egyesek arra jutnak, hogy csak a Tejútrenszerben tíz, vagy akár százezres nagyságrendben van az intelligens civilizáció száma, mások pedig arra jutottak, hogy "jelentős esély, hogy nincs rajtunk kívül más intelligens élet a megfigyelhető univerzumban" ("a substantial ex ante probability of there being no other intelligent life in our observable universe").


Egyébként személy szerint én mindkét oldalt megértem és ez nálam egy olyan téma, amiben képtelen vagyok állást foglalni. Egyfelől maximálisan megértem azokat, akik a nagy számok törvénye alapján gondolják azt, hogy egyszerűen nem létezhet, hogy csak mi vagyunk. Ugyanakkor ha az ember végiggondolja a Föld történetét, illetve az élet kialakulásának történetét, akkor nehéz figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy felfoghatatlan nagy szerencse és milliónyi tényező TÖKÉLETES együttese kellett ahhoz, hogy mi idáig el tudjunk jutni és a káoszelmélet szerint annak az esélye, hogy ez megismétlődjön, gyakorlatilag nulla (magyarázza ezt a pillangó-elmélet).

2021. febr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

#7 köszönöm, elfogadom, az idézett angol szövegrészlet alapján meg is találtam:

[link]

A szerzők 39-85 % közé teszik a valószínűségét, hogy a világegyetem megfigyelhető részén belül nincs fejlett civilizáció.

A Drake-formula eredetileg egyébként a Tejútrendszeren belüli civilizációk számának becslésére lett kitalálva (tehát akikkel úgy-ahogy talán lehet esélyünk kapcsolatunk létesíteni).

2021. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Mojjo ***** válasza:
Mondjuk a kérdező az egész világegyetemről beszélt, nem a belátható részéről, így ez a cikk kb teljesen irreleváns. Bár... ugyan a kérdező állításával ellentétben a világegyetem korántsem biztos, hogy végtelen nagy, annyit tudunk, hogy legalább cca. 30 milliószor (!) nagyobb térfogatú, mint a belátható része. Ha egy becslés 15-61%-ra teszi az intelligens élet jelenlétét a belátható részén az univerzumnak, akkor egy minimum 30 milliószor nagyobb teljes univerzumban még ez a rendkívül visszafogott, alacsony becslés (gondolom, a legalacsonyabb, amit találtál, azért ezt hoztad fel) is nagyon közel lesz a 100%-hoz.
2021. febr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerintem igen is letezik a Foldon kivul elez ha nem is szen alapu akkor mas. Naprol naora egyre tobbet tudunk akar a mi bolygonkrol illetve az urrol is (azert irtam a Foldet mert az oceanjainknak kb 15%-at ismerjuk ezert van h naponta tobb uj fajt fedeznek fel stb). De az alapvetoen hulyeseg hogy ki jelentik hogy mivel nincs bizonyitek nem letezik. Ez hulyeseg, a fekete lyukakra is evekig nem volt bizonyitok csak elmeletek alapjan letezett aztan mikor fenykep keszult rola az mar igazi bizonyiteknak mondhato. Tobb trilliard bolygo csillag stb letezik mint amennyit feltudunk fogni foleg a tavolsag ami letezik az univerzumban hogy ne lenne elet mas bolyogokon? 100% hog, van csak olyan messze letezik hogy nem latjuk. Lehet nem inteliggensek (pl dinoszauruszok vagy ahhoz hasonlo eletformak) lehet a metanban elnek lehet vizben, gazban, a fold alatt vagy felett lehet okosabbak mint mi lehet butabbak lehet ami nekunk az elet alapkove nekik az mergezo es halalos nem lehet tudni de olyat mondani hogy mivel nincs bizonyitva nem letezik ez badarsag. Letezik csak mi a mostani technogiankal keptelenek vagyunk megtalalni vagy megtalaltak mar csak eltitkoljak kitudja. De ez egy igen erdekes tema. Habar en szemely szerint nem talalkoznek egy fejlettebb civilizacioval.


Mivan ha itt jartak par ezer evvel ezelott es Istenek kent tekintuk rajuk? Ha belegondulunk szerinten nem akkora hulyeseg hisz tegyuk fel tudunk utazni bolygor bolygora talalunk egy viszonylag primitiv civilizaciot at adjuk nekik az alapveto tudasunkat (fold muveles, szermszam keszites stb) nyilvan az a primitiv civilizacio Istenkent fog rank tekinteni.


De mi lenne ha most ugy hirtelen tobb urhajoval megjelennenek? Az emberiseg nagy resze be panikolna es belso viszalyok tornenek ki nagy valoszinuseggel de az is lehet tok jol fogadnank de lehet hogy rabszolgasitananak minket vagy kiralyhoz hasonloan uralkodnanak felettunk.

Tegyuk hozza ezek csak felvetesek kritikus szelsosegek de megtortenhetnek akar. Jobb felni mint megijedni lehet ezert titkoloznak oly sokat :(

2021. febr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!