Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt mivel magyarázzátok?

Ezt mivel magyarázzátok?

Figyelt kérdés

Félelmetes belegondolni hogy az agyunk milyen sok dologról gondoskodik. Az egész test irányításáról pl szívverés, légzés, pislogás, ébrenlét stb stb ... Mind ezt tudatalatt

Pl: nem kell azon gondolkodni, hogy megemészd az ételt stb..

A gondolkodás is ilyen folyamat maga a létrejötte tudatalatti tevékenység de mégis tudatos. Hogy jut el a tudatig?



2021. jún. 24. 18:31
 1/8 Gofrisütő ***** válasza:
100%
Ez attól függ, mit nevezel tudatnak. Ha nagát a gondolkodás illúziójának tekintjük a tudatot, ez a kérdés megoldódik.
2021. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha többször kérdezel egy nap alatt ugyanarról, attól sem több válasz nem érkezik, sem okosabb nem leszel.

Olvasd el a reggeli kérdésedre adott válaszokat. És nem érdemes keverni a test működését a gondolkodással, mert az két durván eltérő dolog.

2021. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon ráfeszültél erre a témára. Nem baj, de vannak nagyon jó ismeretterjesztő videók. De mondok én egy igazán durva trükköt az agytól. Extrém stressz esetén van egy olyan mentális dolog, hogy deperszonalizáció, magyarul kb elszemélytelenedés. Az agy megpróbálja függetleníteni magát, elhatárolódik a testtől. Nyugtató elvonás után volt szerencsém átélni, 3 méterről kívülről láttam magamat. Hát mit mondjak, összefostam a bokámat. De azt el kell ismerni, hogy nem semmi teljesítmény az agytól, mivel ugye normál esetben a szemünkkel látunk, tehát kívülről nem tudjuk megnézni magunkat tükör, fotó, vagy egyéb segédezközök nélkül.
2021. jún. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gofrisütő ***** válasza:
100%
Ez utóbbi dolog valami hallucináció, vagy álom lehetett, mivel az agyba nem juthat olyan információ, ami megmutatja a szemed álltal nem látható részeket, mivel nincs melletted 3 méterre egy szem.
2021. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy speciel az emésztést nem az agy intézi.

A hasadban van egy idegközpont, a hasi dúcok, és ezek irányítják.

2021. jún. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 azt hogy ?
2021. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A bélben van egy második agy, ha jól emlékszem.
2021. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, erről beszéltem.

De nem valami nagy, és nem is bonyolult.

2021. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!