Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Na Jó! Valaki most már magyará...

Na Jó! Valaki most már magyarázza meg mi ez a " LAPOSFÖLD" elmélet körüli hercehurca?

Figyelt kérdés
Ti elhiszitek? De komolyan!!!! Normális magyarázatot várok...

2017. aug. 24. 15:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

En is tettem mar fel ezzel kapcs.kérdést

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__8792..

2017. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Amerikai divathullám. Az előző az oltásellenesség volt, azelőtt a chemtrail, és így tovább. 1-2 évente megjelenik valami hülyeség, elkezdik osztani a facebookon, terjed egy ideig, aztán megunják az emberek, és lecseng. És indul a következő...
2017. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Ja es nyilván baromságnak tartom..
2017. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
14%

Miért érdekel titeket, hogy lapos-e vagy sem?

Lesz valami hatással az életetekre?

A sok hülyeséget a híradóban, újságokban pedig el kell tűrni, mást tenni nagyon nem lehet.

2017. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
Hogy lenne már lapos? Pl. Tengerparton tisztán kivehető a Föld görbülete.
2017. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos van aki elhiszi. Nagyjából olyan emberek, akiknek problémájuk lehetett a tudományos tételek megértésével, vagy legalábbis erősen hiányosak e téren az ismereteik, ezért amikor valaki előhozakodott nekik a Lapos Földdel, akkor a hiányos tudásuk végett nem tudtak felhozni ellenérveket, így kénytelenek voltak igazat adni a Lapos Föld hívőnek és ők is azokká váltak.

Onnantól kezdve pedig belép náluk az a pszichológiai tényező, hogy ettől most ők különleges tudás birtokosának érzik magukat, ráadásul ha már egyszer ezt állították, nem fognak hülyét csinálni magukból és beismerni, hogy tévednek, inkább hajtják a magukét, meg találják ki a meredekebbnél meredekebb idiótaságokat. Pl. halo-jelenségre azt mondani, hogy a Föld felett lévő szilárd kupoláról visszaverődő fény. Meg hogy az aszteroidák ebből a kupolából letört és leesett darabok. :S

2017. aug. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Na Jó! Valaki most már magyarázza meg, miért kell hetente megkérdezni ezt a nyilvánvaló maszlagot?
2017. aug. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
Unalomból lètrejött tömeges agymenès...
2017. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
64%
Amikor először hallottam róla azt hittem valami tréfa. Aztán amikor elkezdtem olvasni ahogy normàlisnak tűnő felnőtt emberek milyen halàlkomolyan érvenek a nyilvànvaló hülyeségük mellett és milyen fanatikusan vetnek el minden nyilvánvaló ész érvet ami az elméletük ellen szól hàt komolyan elkezdtem félni. Visszafelé fejlődik a társadalom.
2017. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Vree ***** válasza:
76%

A lapos földdel kapcsolatban két legenda létezik.

Az egyik, hogy a Göld lapos.

A msodik legenda az, hogy vannak, akik valóban elhiszik az előbbit.


Dawkins ezt értette "mém" alatt. Annyira logikusnak tűnik, igaznak KELL lennie.

De rengeteg anekdotának, tulajdonított idézetnek, urbánus legendának is ez a forrása.

2017. aug. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!