Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a testhőmérsékletünk...

Ha a testhőmérsékletünk kb.37C° akkor mért nem érezzük magunkat jól ebben a 37C° környezetben?

Figyelt kérdés
Nem az lenne a logikus, hogy tökéletes körülmény ez a hőség számunkra? De nem az sőt szenvedünk!

2021. júl. 29. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Mert nehezen tudjuk leadni azt a hőt ami keletkezik az életfunkciók, izom munka stb. hatására és elkezd túlmelegedni a szervezet.
2021. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Mert a szervezet a fizikai aktivitástól függően több-kevesebb hulladékhőt termel, amit le kell valahogy adnunk. Alacsony aktivitásnál kb 18-22°C környékén van egyensúlyban a testhőmérséklet, ahol nem szükséges párolgással(izzadás) fokozni a hőleadást, vagy plusz izommunkával, azaz vacogással növelni a hőtermelést.

37 °C-nál már alig képes megszabadulni a hulladékhőtől a szervezet.

2021. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A 37 °C egy egyensúlyi érték, ami feltételezi a termelt és leadott hő egyenlőségét. A termelt hő nehezen szabályozható, a hőleadás jobban, de csak egy pontig. 37 °C-os külső hőmérséklet és folyamatos hőtermelés mellett (még ha csak alapanyagcsere is, fizikai aktivitás nélkül) csúcsra kell járatni a hőleadást a testhőmérséklet tartásához.
2021. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

"kb 18-22°C környékén van egyensúlyban"

Ja: két melegítőben.

Amúgy meg 25-27°C környékén.

2021. júl. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden sejtünk a glukóz “elégetésével” termel energiát (ATP), és ez a folyamat hőtermeléssel jár, exoterm. Ezt a hőt folyamatosan el kelltávolítani a testünkből. Csak egy hidegebb környezet felé lehetséges ez a termodinamika valamelyik “főttétele” miatt.
2021. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%
Nagyon vicces hogy az egyik 18-22-t mond, a másik 25-27-et, miközben egy normális ember pont a kettő között, 22-25 fokban érzi magát a legjobban.
2021. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

"normális ember"

Az eszkimók -5°C környékén érzik magukat a legjobban (meztelenül).

Akkor ők nem normálisak?

2021. júl. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit off, de a kialakult egyensúlyi hőmérsékletes vitához.



Én 27 fokban már kényelmetlenül érzem magam, izzadok, a koncentrációs készségem sem 100%-os. Nekem ez már nagyon nem egyensúlyi állapot. Pedig 25 alatti BMI-jű vagyok és nő.


Amúgy nedves kontinentális éghajlaton vagyunk.

Ha valakinek itt 25-27 fok a komfortos, azt én nem tartom természetesnek.

Vagy genetikai oka van,

Vagy egészségtelen életmód,


Vagy az egészsegtelenül és gazdaságtalanul erős fűtéssel (a 20-23 helyett 25-26), kevés és kicsit se alapos szellőztetéssel (bukóra egy darab ablakot vastag függöny mögött napi egyszer, 5 percre), egész nap zárt térben léttel (munkahely, otthon, pláza, edzőterem tengely) a többség hozzászoktatta a szervezetét ahhoz, hogy egész évben konkrétan nyári hőmérsékletben van.



Maximum 22 fokra fűtött helyiségek, napi több kereszthuzatos szellőztetés, több szabadban lét (akár télen is túra, séta), egészséges életmód és az emberek visszaszoknának egy olyan egyensúlyi hőmérsékletre, ami ezen az éghajlaton normális. Mellesleg én úgy tippelem, kevesebb lenne a fejfájós, álmos ember, kevesebb kávé kellene, ritkábbak lennének a felsőlégúti fertőzések (a nyálkahártya nem esne pánikba attól, ha 25 fok alatt lenne valahol)... Ja meg a környezetvédelmi hatásról ne is beszéljünk.

2021. júl. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem, miért lett lepontozva #4-es. A testünkről van szó, nem arról, hogy a plusz hőszigetelést jelentő ilyen-olyan hétköznapi ruhadarabjainkban hány fok az optimális. Ki az, aki ruha nélkül pont jól érzi magát 18-22 °C-ban?
2021. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

Az a baj, hogy itt a pontozáshoz nem az eszüket használják sokan.

Ha pedig ezt valaki számonkéri, vagy csak megemlíti...

2021. júl. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!