Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik mondja meg az igazat,...

Melyik mondja meg az igazat, a hit vagy a tudás?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 19:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
igazából mindkettő lehet téves
2010. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Minden csak kémia,vagy van valami más is?
2010. aug. 28. 19:20
 3/34 A kérdező kommentje:
Szerintetek melyiknek van nagyobb igaza?
2010. aug. 28. 19:20
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Erkölcsi problémákra talán a hit segítségével lehet jobb megoldást találni. De persze hit nélkül is sikerülhet. Matek feladatokat a Biblia viszont nem tud megoldani, arra inkább a tudásomra hagyakozom.

Ha valami univerzális igazságra gondolsz, akkor nem tudom. Ezen gondolkozni is kár. A vallás egyszerű választ ad, a tudomány sokfélét, de bizonytalant.

2010. aug. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Ez kb olyan mintha azt mondanám,hogy a szerelmet is meg lehet magyarázni kémiával.De azért van benne része az érzelmeknek is,ami szerintem nem kémia.De nem tudom igazából eldönteni,hogy melyikkel lehetne jobban megmagyarázni.Vagy hogy pl én szeretem a pizzát,ez kémiai dolog,vagy valami más...Vagy a világvége kémia és fizika,vagy valaki eldöntötte hogy ekkor és ekkor vége van...
2010. aug. 28. 19:25
 6/34 dellfil ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy hiszel-e a tudásban. :)

Most komolyan. Csak a hit nem gyógyítja meg a vakbélgyulladást. A sebész tudása, viszont megmentheti a vakbélgyulladásban szenvedő életét.

Amúgy mindkettő kell az "igazság" felderítéséhez. Egyébként pedig szerintem a "hit" és a "tudás" nem egymás ellentétei, sem pedig egymást kizáró alternatívái.


dellfil

2010. aug. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
54%

Olvass utána a naturalizmusnak, érdekes dolgot boncolgat. Az életet egy láncreakciónak tekinti, amivel szimplán megmagyarázható hogy eleve nincsen szabad akarat, mert mindent aszerint cselekszel ami a múltban történt, és kihatással van rád a jelenben. Pl.: az oktatás kialakulása, vagy az, hogy azért tetszik neked egy lány, mert régen volt egy hasonló, és szimpatikus barátnőd. De ahhoz meg kellett születnie, akit meg is kellett szülni, és aki megszülte, annak is meg kellett születnie. Tanulsz, mert tanítják, mert azok is tanulták akik tanítják. Lényegében mindent vissza lehet vezetni egy alapállapotig (elméletileg), még az érzelmeket is. Lenne-e manapság nemzeti érzelmű ember, ha az egész világ egy rassz, egy ország lenne? Hát nem.

Ez kizárja a szabad akaratot, és lényegében sorsszerűvé teszi az egészet. Ez a pillangóhatás szerű életleírás szerintem érdekes. Persze ez is csak egy elmélet.:)

2010. aug. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
75%

Hinni bármiben lehet. Nézz csak be az ezotéria témakörbe. Annyi ott a sült bolond, aki a végletekig meg van győződve az igazáról, hogy hihetetlen. A vallás témakörben is vannak végletesen hülye emberek.


Tudni viszont csak bizonyított dolgokat lehet, ami legalábbis általános körülmények között igaz (pl. newtoni fizika).


Az erkölcsi kérdésekre való helyes válasz megadásához sem kell vallásos hit, vagy félelem, csak jó nevelés.

2010. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
32%

Talán fura, de minden HIT.

Amit tudásnak gondolsz, az is. Csak most mást hiszünk tudományosan igaznak, mint 100éve. Vagy 200 éve. Vagy 100 év múlva. A suliban tanított tudományról is kiderül majd, hoyg nem minden igaz. Nobel díjat is kapott már olyan tudós, akinek a felfedezését azóta már megcáfolták.


A lényeg a hited.

Magadban, az értékrendedben, a szeretteidben, a világ is olyan körülötted, amilyennek te hiszed. Érzelem, vagy kémia. Táguló vagy elöregedő világegyetem. Test, lélek szellem vagy csupasz molekulák.

2010. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

"Tudni viszont csak bizonyított dolgokat lehet"

Ez a legnagyobb tévedés.

Minden korban bebizonyítottnak éreztek egy csomó dolgot, amin ma már nevetünk. Mindent a saját értékrendünkkel és világképünkkel magyarázunk és "bizonyítunk". De senki nem biztosítja, hogy az értékrendünk/világképünk/logikánk jó legyen.


Illetve van egy csomó dolog, ami nem is "bizonytható", mert pl. nem reprodukálható. Nem bizonyítható, hogy Napoleon létezett, nem bizonyítható az ősrobbanás. Van egy csomó jel, amit mindenki úgy értelmez, ahogy a saját hitrendszere engedi. Ennyi :)

2010. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!