Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek megint lesz...

Szerintetek megint lesz online oktatás?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a következő hullám elkerülhetetlen és szeptemberre várható. Ti erről mit gondoltok?

2021. aug. 9. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

igazából a kutya se tudja

de ha drága kormányunk eddigi tevékenységéből indulok ki, akkor valahogy úgy fog kinézni a dolog, hogy augusztus 31-ig ezerrel szajkózzák, hogy nincs járvány és nem lesz iskolabezárás, elsején bementek, délután pedig bejelentik, hogy sorry, holnaptól digitális oktatás.

2021. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Igen, lesz. Ha a szakma józanul gondolkodik, egyre több. Mindenféle járványtól függetlenül. Amúgy lesz következő hullám. Ahhoz, hogy ne legyen, világméretekben csökkennie kell a vírusok számának. Ez vagy totális elszigeteléssel, vagy totális oltással lehetséges. Persze a természet is megoldja valamennyi idő alatt, csak nem érdemes kivárni. Annyi valószínű, hogy az előzőnél kisebb lesz, mert azért lényegesen kevesebb emberben képes szaporodni (csak az oltatlanoknál, és akiknél nem volt immunválasz).
2021. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Mivel a lakosság közel fele be van oltva, azaz védett, tehát nem kerül 99%-os valószínűséggel kórházba ha elkapja a covidot, ezért most kevesebb az esélye egy újabb zárásnak.


Kockázatos is lenne, mert az emberek 80%-nak ki van a töke a lezárásokkal és a maszkviseléssel. Amúgy is, közeledik a választás így a kormánynak okosnak kell lennie mert tavalyi zárásoknál is vesztett támogatottságot.


Olyan intézkedéseket vezethet be max amit a köznép alapesetben hiszti nélkül elfogad.


Sokkal logikusabb lenne (ha csak nem akarnak kockáztatni jövőre) ha csak az általános korlátozások szintjén a zárt téri maszkviselés jönne vissza.


Meg a védettség igazolvány, ennyi.

2021. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Valószínűleg lesz. De később, mint kellene. A dilettáns kúrmány ugyanis pontosan azt fogja tenni, amit tavaly: elindítja a jelenléti oktatást, aztán mikor már túl magasak a járványügyi számok, akkor megmentőként előadja, hogy akkor online oktatás.


Ahogy kinéznek a számok, legkésőbb szeptember közepén itt lesz a 4. hullám. Értelme nincs nem online indulni, de a Fidesz nem a logikus döntésekről híres.

2021. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 zseniális. Nyilván szólnak a természettörvényeknek, hogy alkalmazkodjék, ha már ők nem hajlandók azokat követni. És a természettörvények legalább annyira hülyék, mint a tömegek. Különben bizony nem jön ki.
2021. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Én nem vagyok benne biztos, hogy lesz, ha nem durvul el a helyzet, akkor a kormány a svéd modell-irányba fog elmenni szerintem. Jelenleg is sokkal enyhébbek nálunk az intézkedések, mint általában máshol.


2


Jó lenne az egyre több távoktatás...


Én 3 iskolarendszeren kívüli OKJ-t is elvégeztem (igen, voltak rossz döntéseim). Háát, mindegyik olyan volt, hogy simán tarthatták volna full online nyilván a vizsgákat leszámítva. Első körben a 100-200 kilométerről utazóknak jött volna jól, második körben mindenki másnak is.

Jelenleg esti egyetemre járok, itt is lehetne full online, ha azt túl lazának is tartják, akkor csak a gyakorlatok lehetnének jelenlétisek.



De nem hinném, hogy meglépik a változásokat, mert a változástól való félelem miatt a hátrányokat sokkal nagyobbnak érzik, mint az előnyöket. Meg egyébként is, aki továbbképzi magát, az magának választotta, mit pampog, különben is, egy felnőttnek nem kell annyi alvás, az ember társas lény és hasonló maszlagok.

2021. aug. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Háát, mindegyik olyan volt, hogy simán tarthatták volna full online nyilván a vizsgákat leszámítva."

hát ha az egész ugyanazt nyújtotta digitálisan, mint jelenlétiben, az inkább minősíti magát a képzést

2021. aug. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt a hármat még (sajnos) jelenlétiben toltam, de... miért is?


Egyébként az egyetem kapcsán találkoztam mindkettővel és azok a tanárok, akik akartak, azok teljesen jó interaktív órákat tudtak tartani Teams-en is. Egyébként ott van a LinkedIn tanulós felülete, ott van a Udemy.



Ma már egyáltalán nem kell bebumlizni a fülledt teremig, szünetben tököt vakarni majd hazabumlizni, ha valaki tanulni akar.


Más kérdés az általános és a középiskola, ahol az oktatáson kívül a nevelés is nagy szerepet kap illetve ahol a diákoknak részben a suli az emberek között lét.


Meg más kérdés egy olyan képzés, ahol labor van, speckó eszközökön kell gyakorolni.



Én például jelenleg informatikát tanulok, itt spéci eszköz a számítógép...



Előtte munkavédelmet, tűzvédelmet tanultam, ott jellemzően elmélet volt, szintén leadja a tanár online, ha akarja. HA akarja.

2021. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!