Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért látjuk homályosnak,...

Miért látjuk homályosnak, szürkésnek azokat a dolgokat, amik messze, jellemzően a horizont környékén vannak, pl hegyvonulatok, hegygerincek?

Figyelt kérdés

Először arra gondoltam hogy simán azért, mert így "vízszintesen" is van olyan vastag a légkör, hogy tompítja a fényt, de érdekes, hogy tulajdonképpen csak a hegyeknél vettem ezt észre. Aztán arra gondoltam, hogy lehet köze a légkörnek, de sokkal inkább azért halvány, mert ezek a hegyek már a horizont mögül bújnak elő.

Nos?



2021. aug. 22. 18:47
 1/3 A nagy Levin ***** válasza:
100%
A levegő szenyezettsége az oka. Pára, por, esetleg szmog csökkentik a láthatóságot. Nem csak a hegyeknél vehető észre.
2021. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak azért, mert a hegygerinc gyakran kopasz, kopár, köves, esetleg havas. Vagy esetleg a páratartalomhoz lehet még köze, a felhők is olyan fehéres-szürkés színűek, a hegygerinceknél meg előszeretettel csapódik ki a pára a levegőből.
2021. aug. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy írták már, az egyre vastagabb rétegű por és a pára (sőt nagy távolságban maga a levegő is) egyrészt "kitakarja" (mint mikor egy pohár limonádén keresztül nézel valamit), másrészt ezekről a részecskékről a szórt fény is egyfajta zajként, zavaró tényezőként működik.


+ [link]

2021. aug. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!