Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Attól még lehet valaki okos,...

Attól még lehet valaki okos, hogy alacsony az IQ-ja?

Figyelt kérdés

#Intelligenci
2021. aug. 24. 23:21
1 2
 1/13 Z003 ***** válasza:
100%

Az attól függ hogy mit tartasz okosnak, ha az elég hogy valakinek nagy háttértudása legyen valamilyen témában akkor igen. Ha úgy nézzük hogy az az okos/okosabb aki gyorsabban tud megtanulni valamit vagy megoldani egy addig ismeretlen feladatot, akkor azok akiknek átlag vagy átlag feletti az IQ-juk azok nagy előnyben lesznek.


De ha nem a szélsőséges eseteket nézzük akkor az IQ nem azt befolyásolja hogy ki menyire lehet okos, hanem hogy menyi ideig tart valakinek eljutni az adott szintre.

2021. aug. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pl egy alacsony IQ-val rendelkező ember lehet e például sikeres mérnök, orvos, közgazdász?
2021. aug. 24. 23:48
 3/13 Z003 ***** válasza:
93%
Ezek a szakmák nagyon alapoznak a probléma megoldásra, amiben pont gyengébbek az alacsony IQ-val rendelkező emberek. De ez persze nem azt jelenti hogy valaki nem lehet az csak mondjuk 5* vagy 10* annyi munka lenne neki.
2021. aug. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alacsony az IQ-m, mégis másfél éve dolgozom az IT-ban és nincs panasz rám.


Mindent többszöröse annyi idő alatt tanulok meg, mint az átlag mind munkahelyen, mind az iskolákban, viszont szorgalommal lehet ezt ellensúlyozni.

A munkahelyen lassan haladhatok a fejlődésben, most például aki ugyanúgy kb. fél éve jött, mint én, az sokkal előrébb jár, mint ém, pedig előtte 1 éve már az IT-ban voltam, neki meg ez a tökelső munkahelye.


Azért meg tudom tanulni, ami kell, de valószínűleg mindig, mindenben látszódni fog a lassú haladás

2021. aug. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a 4-esnek a szorgalom sokkal többet számít az I.Q-nál. Én hülye vagyok, mint a segg, mégisegyetemet végesztem
2021. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

So-so. Az okosság elég sokrétű fogalom, ahogy az intelligencia is (és akkor még nem beszéltünk róla, hogy pontosan mit mér az IQ).

Szerintem bizonyos idősebb emberek elég tipikus példáját adják annak, amikor az IQ - és úgy általában a mentális problémamegoldó készség - nem túl magas, mégis úgy érzed, egy okos emberrel állsz szemben.

2021. aug. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanakkor bizonyos IQ alatt lehetetlen eljutni oda, hogy mások okosnak lássanak (pl. értelmi fogyatékosok).

Viszont akkora butaságokra és hülyeségekre képes az ember magas IQ-val is, hogy elképesztő.

2021. aug. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha az okosságnak a lexikális tudást nevezzük, akkor csak a memória számít.

Érdekes módon a számolási, aritmetikai képesség és IQ közt sincs egyenes arány.

Ha az infót értelmezni, felhasználni, alkalmazni is kell, absztrakciókat megérteni, létrehozni, akkor jön be az IQ szerepe.


Az igazi "okosság" valahol a három együtt. És ha valakinek az egyik képességből kevesebb jutott, de a másikakból több, akkor még mindig belefér.

2021. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy példa: Mondjuk attól is lehet valakinek alacsony az IQ-ja, hogy rosszul teljesít nyomás alatt és lassú is. De ha időt hagynak neki, akkor jó megoldásai vannak a problémákra.
2021. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
100%
Tényleg, ez eszembe sem jutott, nem tudom, mindegyik így van-e, de a MENSA IQ-tesztje elég szoros időre megy. Így bizony a megoldásánál a lassabb vagí határidő-stresszre érzékenyebb, de amúgy megoldóképes ember rosszabbul teljesíthet, pedig amúgy "nem ergya".
2021. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!