Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mai szemmel nézve szerinted...

Mai szemmel nézve szerinted mi az az egy dolog amit a történelem során nem lett volna szabad feltalálni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 16. 13:28
1 2
 11/16 Gofrisütő ***** válasza:
100%
#2es, jót mondasz. Én is töprengtem azon, hogy milyen jó felhasználasi módjai vannak az atombombának. Ne felejtsük el, hogy a vasszűzet tévesen ítéljük meg, elsősorban nem kínzásra kell használni.
2021. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Én is töprengtem azon, hogy milyen jó felhasználasi módjai vannak az atombombának."


Be kell tárazni meteorvédelmre.

:D


"Ne felejtsük el, hogy a vasszűzet tévesen ítéljük meg, elsősorban nem kínzásra kell használni."


Oké, tény, hogy van sok eszköz, ami kifejezetten arra lett fejlesztve, hogy valakinek ártson.

Valószínűleg egy inkvizíciós nyújtópaddal sem lehetne egy-az egyben kiváltani a súlyfürdőt a rehab-központokban.


De én az ilyen eszközöket nem sorolnám a nagy horderejű önálló találmányok közé.

Egy hüvelykszorító is tulajdonképpen egy speciális satu és magának a satunak rengeteg hasznos felhasználása is van.


Szóval egy feltalált általánosabb alap jó és rossz alkalmazásait én besorolnám az adott eszköz jó és rossz FELHASZNÁLÁSAI közé, nem pedig a találmányt nevezném alapvetően rossznak.


Ilyen alapon nem az atombombát kell, mint találmányt minősíteni, hanem magát a fúziós energiatermelést. És máris más a látvány.

2021. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Gofrisütő ***** válasza:
74%
De van külömbség találmány, és technológia között. Ha így nézzük, akkor vannak technológiák, amiket sok területen lehet használni, és vannak egyes beteg emberek, akik pusztító találmány készítenek belőle. De az atombomba tényleg hasznos erre.
2021. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem a találmány ellen kell fellépni, hanem a beteg ember ellen (meggyógyítani).
2021. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem a találmányokkal van a baj, hanem magával homo sapiens-el,

ha csak jóra, vagyis nem egymás ellen használnák a feltalált dolgokat, más lenne ez a világ.

2021. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Általában az a helyzet, hogy ha valaminek megvannak a technikai-tudományos feltételei, meg az igény is rá, akkor az fel lesz találva. Ha nem Zokni Janó által, akkor egy-két éven, hónapon belül Pupák Pali által.

Szóval valószínűleg azok a találmányok, bár inkább fejlesztéseknek nevezném, mert ha már tudjuk, mit akarunk létrehozni, az nem annyira feltalálás, szóval azok a dolgok, amikre ma azt mondjuk bár ne lett volna, azok elkerülhetetlenül megszülettek volna más által.

2021. szept. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!