Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Macskára mennyire lehet...

Macskára mennyire lehet ártalmas a Sztirol?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17 éves vagyok, még a szüleimmel élek családi egyedülálló kertes házban, édesapám a házunk előtt éppen a csónakját javítja és ezt a sztirol anyagot használta, ami állítólag ártalmas az emberre nézve is... Tudni kell hogy nekünk van 3 macskánk (kintiek szóval kint is- bent is szoktak lenni) a kérdésem az hogy ettől lehet komolyabb bajuk a macskáknak? Apukám mindig gázmaszkban csinálja ezt de a házban is érezni a sztirol borzalmas szagát... emellett van 2 kutyánk, nem tudom rájuk is milyen hatással van... Édesanyámmal már beszéltem erről s ő sem tartja jó ötletnek hogy apám itt sztirolozik... Ti mit gondoltok erről? Lehet komolyabb bajuk az állatoknak? Már szóltam apámnak de nem érdekelte... Mit tegyek?

2021. szept. 18. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a tud. kat.-ba teted fel a kérdést, tud. szemlélettel válaszolok.


Édesapád azért visel gázmaszkot, mert ő egy viszonylag sok időt tölt el a szennyezett közegben. Ha a háziállataid testsúlykilogrammjára számított mérgezési határérték feletti terhelést kapnak, mérgezéses tüneteik lesznek, majd elpusztulhatnak (ha és amennyiben a méregtelenítő szervrendszereik nem képesek lépést tartani a mérgeződés intenzitásával). Ez utóbbi esetben Édesapád viselkedése lesz az az evolúciós nyomóerő, ami kiszelektálja a háziiálataid a populációból.


Mit tehetsz te? Koronológiai sorrenben:

1. Kivonszolod a háziállataidat a mérgezőnek vélt közegből.

2. Vársz egy évet és az állataiddal elköltözöl a szüleidtől.

2021. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még ettől is tudományosabbak lennénk, akkor azt mondanánk, hogy sztirolhoz nem juthat legálisan édesapád és ez nem véletlen van így.
2021. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nm kizárható, hogy az anyaghoz annak kisker. hozzáférésének betiltása előtt jutott.
2021. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem kizárt
2021. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1 Ezt a választ nagyon értékelem és köszönöm szépen. Amennyiben "kivonszolom a háziállataimat a mérgezőnek vélt közegből" mennyi idő után térhetnek vissza? Mennyi idő az amég a mérgező közeg, nem mérgező közeggé változik?


#2 #3 és #4 édesapám jelenleg 58 éves, én mint írtam 17 vagyok és édesapám már a születésem idejében is birtokolta az említett anyagot a garázsunkban. Hogy mikor jutott hozzá, fogalmam sincs, de mivel én ismereteim szerint apám nagyon is törvénykövető ember, nem tudom róla elképzelni hogy illegálisan szerezte volna...


Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszát!

2021. szept. 18. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre, egyelőre ne hagyd a macskáidat gázmaszk nélkül csónakázni! :D
2021. szept. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

20:33-as vagyok


A háziállataid addig vannak veszélyben, amíg a környezetben a mérgező anyag sűrűsége magas. Valószínűsítem, nem áll rendelkezésedre megfelelő műszerezettség arra, hogy a sűrűséget mérd. Tehát egy egyszreű, érzékszervi vizsgálatot ajánlok neked. Amíg "büdös van" a csónak közelében, ne engedd oda a jószágokat.


Definiáljam a "büdös" szót?

2021. szept. 19. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 értem, én se szívesen vagyok annak a szagnak a körzetében, úgyhogy igyekszem távol tartani az állatokat.mellesleg, nagyon szépen köszönöm :)
2021. szept. 19. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!