Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Emberi test - éhség mély...

Emberi test - éhség mély szinten - Mi történik?

Figyelt kérdés

Olyanoktól várok értelmes hozzászólást, akik meg tudják magyarázni tudományosan vagy egy cikket tudnak küldeni...

Tehát: Az éhségérzetnek van egy olyan szintje, ami nálam a következőképpen szokott jelentkezni (természetesen amikor mások nem látnak, hallanak):

elkezdek bolond lenni, vigyorogni, agonizáló hangon ""nevetni"" széles szájjal, felső fogaim látszódnak (ha tükörbe néznék látnám), fogyatékos tüneteket mutatni, nagyra nyílt szemekkel, térdeimet egymáshoz ütögetem (persze csak finoman), széken előre-hátra dőlök-rángatózok és közben vigyorgok. Mindezt tudatosan teszem, magamnál vagyok. Persze másrészről akaratlanul, de a testem ezekre késztet, hogy ezeket csináljam. Nem megkötözött vagyok, nem drogozok, nem iszok alkoholt, dohányozni sem dohányzok, horror filmeket se nézek, mágiát se csinálok stb. Meg tudnám állni ezeket a tüneteket, de az nem jó érzés. Amikor ezeket a tüneteket csinálom, akkor az éhségem elmúlik.

Nem az első éhségérzetkor jelentkeznek ezek a tünetek.

És lássátok, hogy valósággal józan vagyok: A kérdést ilyen állapotban fogalmaztam meg.


CSUPÁN TUDOMÁNYOS MAGYARÁZATOT SZERETNÉK KAPNI!!!



2021. okt. 20. 15:54
 1/6 A kérdező kommentje:

Még kiegészítésképpen: Úgy érzem, hogyha elém tennének bármit is, bármilyen finom dolgot, akkor se tudnék enni.

+ nem stressz miatt alakul ki.

2021. okt. 20. 15:57
 2/6 Gofrisütő ***** válasza:

Hogy miért csinálod? Te magad is leírtad: mert éhes vagy.

Bocs, nem tudok kielégítő magyarázatot adni, de ha itt van a kommentem, akkor remélem, mások már gyakrabban megnézik a kérdést, és adnak egy rendes választ.

És ha ilyen állapot az éhségtől van, akkor jó étvágyat!

2021. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, csak próbálok segíteni:

[link]

2021. okt. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem egy 4 éves gyerek vagy, aki ennyire nem tud uralkodni magán, akkor menj orvoshoz, ez nem normális.
2021. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért menj orvoshoz, mert ha az ember éhes, enni akar, ez életösztön. Ha ekkor nem tudsz enni, az olyan gátlásra utal, ami már kimeríti az orvosi eset fogalmát. Az egyéb testmozgás ehhez képest csak hab a tortán.
2021. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kulcsa az egésznek: "természetesen amikor mások nem látnak, hallanak"

Ez pszichés probléma, nincs közvetlen kapcsolata az éhséggel. Én valamilyen kényszerességnek gondolom, de remélem nem konkrét diagnózist vársz itt. :)

2021. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!