Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a koronavírus állatról...

Ha a koronavírus állatról terjedt át emberre, akkor az állatoknál milyen tüneteket okozott?

Figyelt kérdés
2021. nov. 27. 16:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

"Ha a koronavírus állatról terjedt át emberre, akkor az állatoknál milyen tüneteket okozott?"


Az eredeti gazdája a denevér volt, abban semmit nem okozott. A betegség tüneteinek jelentős részét valójában az immunrednsezr okozza, ami így elég furán hangzik, de igaz.


Nagyon hosszú távon a vírusok eljutnak egy békés együttélésig, mint a herpesz, ami kb mindenkiben benne van, és alig okoz tünetet. Vagy a nátha, amitől kicsit prüszkölsz, pedig az is koronavírus (csak egy másik fajta).


Egy csomó vírus van bennünk, amiről nem is nagyon tudunk, mert hiszen pont attól tudunk róluk, hogy bajt okoznak.

[link]

2021. nov. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Speciel a szervál, amit a TV mutatott és befogtak majd elvittek az Állatkertbe, belepusztult a covid fertőzésbe, jobb lett volna szegénynek, ha békén hagyják, de persze nem igazán őt sajnálom a rengeteg ember helyett, csak ugye a kérdés az állatokról szól, ezért megemlítem.

Mellékesen tudja valaki, hogy milyen állatokra veszélyes a covid, nehogy egész fajok haljanak ki, mert ezen a téren magam sem vagyok tájékozott.

2021. nov. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"nehogy egész fajok haljanak ki, "


Azért a COVID anynira nem veszélyes, hogy egész fajok haljanak ki. Nálunk embereknél sem a faj kihalását veszélyezteti, attól még a pestit is nagyon messze volt. Szóval ne essünk túlzásokba.


Ha mi emberek leszarnánk egy mondjuk 2-5 max 10% halálozási rátát, és midnenki szépen meghalna otthon covidban akinek meg kell halnia, akkor nem foglalkoznánk vele. Csak hát valahogy el vagyunk szokva attól, hogy egy év alatt maghaljon akár csak 100 ezer ember is.


Lehet vitatkozni hgy jó-e vagy sem az a morális hozzáállás, hogy mindenkit meg kell menteni, még a 70 éves nénit is meg kell műteni hogy éljen még további fél évet. Nyilván ha az a néni az én anyukám, én is szeretném még azt a fél évet.

2021. nov. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%

Megértettem, köszönöm, de azért a madárinfluenza, vagy a sertéspestis, meg a kergemarhakór és hasonlók elég durvának tűnnek számomra, tekintettel arra, hogy az összes potenciálisan veszélyeztetett állományt leölik ilyenkor, végül a coviddal is volt valami hasonló, amikor a nerceket lemészárolták, pedig értékes tenyészetek voltak, szóval nem lehetséges, hogy általánosságban a járványoknak van nagyobb veszélye az állatvilágra?

Műszaki ember vagyok, ilyen vonatkozásban még nem vettem szemügyre a vírusfertőzéseket, bár valószínűleg igazad van.

2021. nov. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

"az összes potenciálisan veszélyeztetett állományt leölik ilyenkor"

Azért nem minden fertőzésre.

Az olyanokra, amik vagy az állatállományra, vagy éppen az emberre jelentős életveszélyt hordoznak.

És azt is csak akkor, ha a kezelésére nincs megbízható megoldás.


Elég sok állatfaj érzékeny erre a covidra is, macskafélék például.

Azt konkrétan nem tudom, hogy a mortalitási arányok különböző fajokon fel lettek-e mérve illetve ha igen, mekkorák.

2021. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
44%

"Műszaki ember vagyok"


Kis arányérzéket növeszthetnél hozzá. Tényleg azt hiszed, hogy fogjuk magunkat, kimegyünk az erdőbe és leöljük teszem azt a *teljes* vaddisznóállományt (tetszés szerint helyettesítsd más fajjal) a COVID miatt? Világszinten?

2021. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
A sertéspestisről beszéltem, az esetben a fertőzött területeken a vaddisznókat is kilövik tudtommal.
2021. nov. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"A sertéspestisről beszéltem"


Mondom, arányérzék. A sertéspestis nem egyenlő a koronával, a helyi vaddisznóállomány nem egyenlő a teljes fajjal.

2021. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Pont azért ölik le az állományt járványok esetén, hogy ne terjedjen futótűzszerűen a kór, ami az egész faj kihalását is eredményezhetné.

Járvány esetén nem az 'arányérzék' számít, hanem egyéb számok, a virulencia és hasonlók, a vírus mindenhová eljuthat, bejuthat valamilyen közvetítéssel.

Állatok esetében is terjesztheti minden, még az autógumik is, vagy a kirándulók a ruhájukon, így simán átível országhatárokon és kontinenseken is, ezért a drákói szigor.

Ma már nincs olyan, hogy helyi populáció, globális világban élünk, semmit nem lehet elszeparálni, minden eljuthat mindenhová.

2021. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Wadmalac ***** válasza:

Éppenséggel vadakra a teljes állomány kilövése nonszensz.

De a vakcinázás lerakott kajával bevett eljárás.

2021. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!