Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a Bismarck-al a Tirpitz-el...

Ha a Bismarck-al a Tirpitz-el megy, teljesen más lett volna a végkimenetele a Rajna Hadműveletnek?

Figyelt kérdés

Ugye tudjuk, hogy az eredeti tervek szerint a Bismarck a Tirpitz-el, a Scharnhorst-al, a Gneisenau-val, a Prinz Eugen-nel, és talán az Admiral Hipper-el és az Admiral Scheer-el ment volna a hadművelet végrehajtására.

De sajnos a Prinz Eugen-en kívül egyik hajó sem állt olyan állapotban amivel akkor elindulhatott volna. Viszont a Bismarck és a Tirpitz sosem mehetett ki egyszerre az Atlanti Óceánra, mivel a Bismarck nem élhette meg a Tirpitz teljes elkészültét és bevetését.

Figyelembe véve, hogy ötszörös túlerő olyan modern és erős hajókkal mint a King George V majd 90 percig tartott mire úgy megtudott megrongálni egyetlen szál hajót, hogy a németeknek ne maradjon más választásuk mint hogy ők maguk sülyesszék el (ez a mai napig egy fájó pont az angoloknak, ahol csak lehet kerülik a témát, vagy kicsinosítják, megfigyeltem nem egy helyen) ami olyan komoly területeken szenvedett igen nagy mértékű hátrányt mint a nagy mennyiségű üzemanyag veszteség, a komoly sebesség korlátozottság, a beragadt kormánylapát, a teljes irányíthatatlanság, miközben egyfolytában nagy köröket ír le gyök kettővel. Egy ilyen állapotban lévő hajót üldöztek és lőttek az angolok új és modern hajóikból folyamatosan heten. Sok mindent elmond.

Ezekből én azt a következtetést vontam le, hogy ha a Tirpitz jelenlétében ami a Bismarck testvérhajójaként teljesen ugyanekkora erővel rendelkezett volna (később tökéletesítették is, mint pl. erősítették a légelhárító fegyverzetét stb.) akkor ketten együtt már lenyomták volna az angolokat. Utánanéztem, sok haditengerészettel foglalkozó szakember ugyanezen a véleményen van.

Sajnos az utolsó mentsvára, az U-556 tengeralattjáró sem tudott segíteni a Bismarck-nak, mivel addigra elfogyott az összes torpedója. Az egyik helyettes tiszt direkt figyelmeztette Herbert Wohlfarth tengeralattjáró kapitányt, hogy az utolsó torpedót ne pazarolják el egy mezei rakományszállító hajóra, de a kapitány hajthatatlan volt. A Bismarck elsüllyedése után a kapitány már sosem tudott szabadulni a bűntudattól haláláig.

Ti mit gondoltok erről? Mi a véleményetek?

Úgy megnéztem volna a Bismarck-ot és a Tirpitz-et együtt bevetésben!



#Bismarck #Tirpitz #Prinz Eugen #rajna hadművelet #u-556
2021. dec. 10. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valójában a csatahajók akkor már dinoszauruszoknak számítottak. Nagyokat tudtak ordítani, nagyon látványosak voltak, de a Bismarck sorsát is egy repülőgép pecsételte meg. A repülőgépekkel, repülőgép hordozókkal szemben védtelenek voltak. Lásd még Pearl Harbor eseményeit.
2021. dec. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tényleg komoly ütőerőt képviselt volna a teljes német kötelék, és eleinte biztos komoly károkat tudott volna okozni a briteknek. De sztem csak idő kérdése lett volna, hogy a szövetségesek legyakják őket.


De az üzemanyaghiány is megtette volna a magáét, plusz a németek teljesen téves haditengerészeti elképzelései is. Szóval aligha fordított volna a háború menetén, ha a két gigász, vagy akár a teljes német flotta egyszerre megy csatába.

2021. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!