Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Félelem miatt egy ember...

Félelem miatt egy ember milyen gyorsan fut?

Figyelt kérdés
Épp most láttam egy videót youtube-on ahol egy puma(vagy nemtom, de nagymacska) támadt rá egy emberre ( [link] ), és felmerült bennem a kérdés, hogy én mit csinálnék egy ilyen helyzetben(bár szerintem, hisztériás görcsöt kapnék) és eszembe jutott, hogy egy ember félelem hatására képes egy rövid ideig a saját élete megmentésére nagyobb erő kifejtésére, és kíváncsi vagyok, hogy ilyen futással kapcsolatban is van? Ha igen, akkor valaki tud egy átlag értéket hogy nyugodt állapotban, és félelem hatására mennyi az átlag gyorsasága egy embernek?

2022. febr. 5. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Erős félelem esetén inkább jellemzőbb az emberre (és a primáták nagy részére) a "blokk" és a "tetessük magunkat halottnak" reakció.
2022. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félelem hatására nem leszünk gyorsabbak. Az nem egy kimondott puszta izom munka, hanem sok minden kell hozzá, hogy az ember jobb legyen rövid vagy hosszabb táv futásban.

Az izom munkára is a szervezetben felszabaduló hormonok, adrenalin stb ami hatással van. Amiatt tudunk nagyobb erőt kifejteni, ha szükséges és tényleg az életünk mullik rajta. Hamarabb tudom elképzelni, hogy felvegyem a harcot egy ilyen cicussal, mint azt, hogy én előle elfutok. Elsőbe még van is esélyem, ha nem torokra és fejre megy. Sokk miatt fájdalmat úgy sem nagyon éreznél, még akár meg is mentehtnéd az életed ezzel. De ha kimerülésig futsz, meg adod a lovat alá, mert ugye a futó zsákmány elkapása náluk ösztön, de a harcra nem biztos, hogy fel van készülve.

2022. febr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 grafno ***** válasza:
78%
Amikor jött a TEK én 9.5 alatt futottam a 100mert. Mint egy nyúl a vadonban.
2022. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Én szerintem hagynám hogy meg egyen...vagy verekednék inkább vele :d olyan lusta vagyok.
2022. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki nem álmodta még, hogy futva akar menekülni, de nem halad előre?
2022. febr. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Én simán felrúgtam volna azt a cicát. :)
2022. febr. 6. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam futni elég gyakran. Egyszer kimentem a település határába futni,ahonnan minden kb. 5 km-re van.Addig sehol semmi. Találkoztam 8 db kóbor kutyával, nagytestűekkel. Soha olyan gyorsan még nem értem haza az biztos.Szinte repültem,nem is futottam.
2022. febr. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Világéletemben utáltam futni. Ezért nem teniszeztem csak pingpongoztam. De amikor Erélyben találkoztam egy medvével, szerintem olimpiai rekordot IS döntöttem...
2023. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!