Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy 30 éves korunkra...

Igaz, hogy 30 éves korunkra jelentősen lassul az anyagcserénk, rosszabbul regenerálódunk?

Figyelt kérdés
Ha ekkor kezdünk sportolni, a szívünkben már nem indul kedvező változás, nem tud új izomrost termelődni, csak a melevők mérete növekszik, a kötőszövetek minősége is romlik, a haj hullani kezd?
2022. febr. 13. 23:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Hát amiket leírtál nem láttam még sehol, de lehet benne valami.


Viszont az anyagcsere az igaz (bár nem mindenkinél) apám 54 évesen 1 kilót sem tud hízni bármennyit eszik 75 kg 175 cm.

Én 29 éves vagyok 190 cm napi max kétszer eszek akkor sem sokat és 110 vagyok.

2022. febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mojjo ***** válasza:
100%
@1: A lassabb anyagcserétől nem épp könnyebben kéne hízni?
2022. febr. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

1# Most kvázi nálam is hasonló a helyzet. Megváltoztam mióta új lakásba költöztem, amit annyira nem szeretek.


Valahogy foggyunk le! Valami módszer biztos van a dologra, csak már százezreket költöttem XXL-es ruhákra!😀😆😅🤣🤣

2022. febr. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
32%

🚫 Én konkrétan tapasztalom magamon.ű

🚫 Egyébként igen, 25 évestől kezdődően a kollagéntermelés csökken (BŐR anyaga), szó szerint 30 évesen tükörbe nézel, és **** **** ***.

🚫 A DHT hormon is elkezd termelődni 30 évestől (hajhulló hormon).

🚫 IGEN. IGEN. IGEN. Majd ha 30 leszel - pontosan azt fogod látni amit én !

🚫 ELKEZDESZ PÁNIKOLNI , hogy ***** **** ***** !

2022. febr. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: 40 vagyok, és még valahogy azóta is elmaradt a pánik. Valamir rosszul csinálok?
2022. febr. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4


Na igen, ismerős!

2022. febr. 14. 05:11
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlati oldalról közelítve a kérdéshez, mindössze annyi tudományt említve, hogy a kutatók szerint az emberi test átlagosan 35 éves koráig van épülő fázisban, majd jön egy stagnáló időszak, és aztán lassan elkezd leépülni fizikailag, idős korban pedig szellemileg is.

A jobb genetikával rendelkezőknél a 35 év lehet 40, de vannak olyanok, akiknél már 30 év alatt felismerhető tünetei vannak a szervezet elhasználódásának.

Nézünk példákat a gyakorlatban mi minden változhat az évek múlásával.

A gyermekkor, fiatalkor az épülő, erősödő fázis, ami felnőttként is folytatódik.

Ismerős lehet az, hogy fiatalként végig játszva az egész napot, lehet estére nagyon elfáradva, de másnap hasonló frissességgel ébredtünk napról-napra, és a sérüléseink is gyorsan gyógyultak.

Fiatal felnőttként az átzüllött éjszakák után is viszonylag gyorsan regenerálódtunk, és ha valaki sportoló, a terhelést akkor bírja a legjobban, de az élsportolók jellemzően 32-33 évesen már érzik, hogy csökken a teljesítményük, lassabban regenerálódnak, könnyebben megsérülnek, és 35 éves koruk körül vissza is vonulnak, jobb esetben csak kisebb terhelésnek teszik ki magukat (alacsonyabb osztályban sportolnak).

Ekkor már lehetnek ízületi problémák is, amelyek kopásos eredetűek, de a szervezet terhelhetősége, regenerálódó képessége érezhetően romlik.

Nem egy másik emberrel kell összehasonlítani, mindenki saját magán érezheti, hogy 28 évesen valahogy jobban működött a szervezete, mint 40 évesen, és ennek bizony a romló anyagcsere, a lassabb regenerálódás is az oka.


30 évesen azért még a csúcs közelében van a legtöbb ember szervezete, de amint említettem, a kevésbé szerencséseknél már olyankor is érzékelhető a romlás, ami lehet genetika, de romboló életmód miatt is (pl alkoholizmus, láncdohányos)

2022. febr. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Igen, 30 után (körül) már csökken a szervezet regenerálódási képessége, elég arra gondolni, hogy akkor már elkezdődhet ráncosodni az ember, illetve olyan is van, akinek ilyenkor már olvasószemüveg kell, bár ez inkább 40 éves kor felett jellemző.

De a sport sohasem felesleges. Ha nem is lesz javulás tőle, de az izmok, csontok, állóképesség hanyatlását csökkenteni lehet vele. Persze most a normális sportra gondolok, nem az extrém megterhelésre.

2022. febr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
@4-es: egyelöre még nem tapasztalom magamon ezeket, 65 évesen sem - igaz, hogy nem is a TV elött tömöm magamba a csipszet! Szóval még semmi okom a pánikra!
2022. febr. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem a bőrsérülések regenerálódása feltűnő, de már 20-22 éves koromtól

kölyök koromban sokkal gyorsabban helyreállt egy-egy seb vagy horzsolás

2022. febr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!