Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik tantárgyból lenne...

Melyik tantárgyból lenne egyszerűbb érettségizni?

Figyelt kérdés

nem tudom eldönteni hogy az infót vagy a föcit válasszam!!!

Elsőre talán az infó tűnik egyszerűbbnek mert napjainkban ugye word meg hasonló dolgok kellenek a vaktérkép meg hogy különböző országok gazdasága ...stb nehezebb!!

Valamiért mégis a föci felé húzok (új infótanárt is kaptam aki az első pár órában nem tűnt valami szimpatikusnak a föcitanárt viszont bírom) de mégis azt a fő szempont hogy melyik a könnyebb (mondjuk infó gyakorlati érettségin lehet nem bírnám olyan gyorsan kikeresni a dolgokat,beállításokat táblázat,keret...stb)

és amúgy hogy is vannak ezek a tételek (akár infó akár föci) a tanár válasza ki őket?vagy azt megadják az oktatási minisztériumban?kiadják őket vagy ki kell neked dolgozni őket?(gondolom a tételeket utolsó 2 évben adják meg és meg kell őket tanulni érettségire?!)

és pontosan hogy zajlik (írásbeli,szóbeli) a föci ill az infó érettségi??(infó:gyakorlati + szóbeli?? föci pedig szóbelin (térkép és valami kérdések meg szóbeli??

infóból tényleg kevesebb tétel van mert föciből 2t is kell húzni (valami gazdaság meg valami természet földrajz)??

......fúú bocsi hogy ilyen hosszú voltam de meg kellett kérdeznem:P:P....előre is köszi a válaszokat


2010. szept. 12. 00:26
 1/9 anonim ***** válasza:
infot tartom a legkönnyebbnek
2010. szept. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a fizikát választottam, mert földrajzból hülye voltam mint a segg. Rajtam kívül még 2 ember volt így.

A maradék csorda a földrajzot választotta :)

Nem tudom, én nem bántam meg. A vizsgáztató tanár boldog volt, hogy mi hárman nem a földrajzra mentünk és így jó jegyet kaptunk :)

2010. szept. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én mindig utáltam a humán tárgyakat, pl töri, magyar, föci, biosz meg ilyenek, amikbe sok a szöveg :)


Én mindig jobb szerettem a matek, fizika, info és ilyesmi, tehát a logikusabb tárgyakat. Ezeket inkább csak érteni kellett.


Szóval én biztos, h az infot választanám, de a legtöbben meg pont hogy nem azt szokták. Hát ők tudják. Kinek mi megy jobban, válassza azt :)


Döntsd el. Gondolkodni szeretsz, vagy inkább magolni? :)

2010. szept. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább azt gondold el, hogy milyen lesz több értelme. Az érettségi egész életedben el fog kísérni, és ne adj isten tovább fogsz tanulni (ha azon gondolkozol, hogy melyiket úszod meg könnyebben, gyanítom most nem tervezel ilyet...) De esetleg beléd csap a villám, és mégis tanulni akarsz, melyik lenne a jobb? Föci vagy infó? Hogy képzeled el az életed? 30 évesen szar érettségizni :)
2010. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

06:44: A biosz és a föci reáltantárgy, nem humán!

Amúgy én tizedikesen leérettségiztem infóból 96%-osra, nem egy nagy cucc és szerintem hasznosabb is mint a földrajz, bár azt is szerettem. Egyébként a tételek meg vannak előre határozva, ha jó fej a tanár akkor pedig odaadja kidolgozva őket így már csak meg kell tanulnod. Az írásbeli föcin gondolom úgy zajlik, hogy leülsz, megírod és pá. Infón pedig bemész az infóterembe, vagy a könyvtárba, vagy ahová küldenek és gépek is vannak és szintén megírod. Itt annyival könnyebb, hogy általában sokan mennek infóra és minden emberre jut egy gép így szorosan egymás mellett ültök és akár meg is tudjátok beszélni a feladatokat.

Szóbeli: bemész, húzol egy tételt, kidolgozod (nekem volt rá kb 1 órám....) és elmondod.

2010. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A biosz és a föci totál reál tárgy, csak a pontosítás kedvéért.
2010. szept. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és a földrajz érettségi hogy zajlik pontosan (írásbeli és a szóbeli is)?
2010. szept. 12. 12:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkoztam sokáig, de végül maradtam az infónál.
2010. szept. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy úgy zajlik, hogy kapsz egy lapot és megírod. A szóbelinél meg te húzol 2 lapot, mindkettőn lesz pár mondat, kapsz kb fél-egy órát arra, hogy a gondolataidat összeszedd és leírd egy papírra ahonnan tudsz "puskázni" emellett kapsz egy atlaszt is. Majd hívnak és elmondod. Ennyi.
2010. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!