Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az mitől lehet, hogy ha...

Az mitől lehet, hogy ha felveszem a hangomat pl. egy számítógéppel (még ha jó külső hangkártya és mikrofon is van), az másként hangzik, mint a hangom?

Figyelt kérdés
Eleinte azt hittem, hogy csak én hallom másként a hangomat, de nemrég az egyik kollégám mondta, hogy elég furcsán szól a hangom a felvételekről. Más hangjával is szokott lenni kicsi eltérés, de az enyém nagyon eltér, a kollégáim hangját általában megszoktam ismerni a felvételekről.
2022. márc. 22. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól lehetséges, hogy a saját hangját mindenki csak belülről ismeri. Amikor felvételről hallod, az teljesen más hangnak tűnik, mint ahogy belül hallod.
2022. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és a kollégáim miért hallják másként a hangomat? (az egyik kollégám azt mondta, hogy rá sem ismert a hangomra, amikor előtte felvettem és visszajátszottam, míg én az övére igen)
2022. márc. 22. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"az egyik kollégám azt mondta, hogy rá sem ismert a hangomra"


Ebben az esetben rossz minőségű a hangfeljátszó berendezésed!

2022. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez egy "manír" lehet, tudva azt, hogy felvételt készítesz róla, egy más stílust veszel a beszédedben. Nem ritka jelenség. Példaként, vannak olyan emberek, akik telefonon keresztül egy egészen más stílusú hangmodorban beszélnek, mint a közvetlen beszédükben.
2022. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4: ez lehet a válasz a problémára, köszi.

#3: A készülékkel nincs gond, más hangját jól visszaadja.

2022. márc. 22. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer volt már a kérdés.

Igaz, a 4-es válasz még nem hangzott el idáig.

2022. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én csak egyszer tettem fel
2022. márc. 23. 13:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem olvastál vissza?

Gyorsabban kaptál volna választ.

2022. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!