Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberi test miért nem...

Az emberi test miért nem képes regenerálódni?

Figyelt kérdés
Valakit megkarcolnak begyógyul ha megvárnak hegesen de begyógyul viszont ha valakinek levágják mondjuk az ujját vagy megsérül a szeme az miért nem tud regenerálódni vagy vissza nőni? De és példáúl ha a gyíkra gondolok az mivel másabb ,hogy neki vissza tud nőni a farka?
2010. szept. 14. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem tudom, de ha nem vagy gyík, akkor vigyázz a farkadra!
2010. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
És hány olyan állat van amelyiknek elvesztett tesrésze visszanő? Úgy írod mintha ez általános lenne.
2010. szept. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Kriszti83 ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a gyíknak is csak 1x nő vissza. Ki tudja, talán 1000 év múlva mi is vissza tudunk növeszteni majd ezt-azt :D
2010. szept. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nemtudom miért mellékes dolgokkal kell foglalkozni.A gyík az gyík én nem mondtam ,hogy más állatnak vissza nő akármije is.
2010. szept. 14. 18:22
 5/16 Böse ***** válasza:
Az emberi test remekül tud regenerálódni: mérgezésekből, fizikai megterhelésből, betegségből... A szerveket meg szerintem egyik állat sem tud növeszteni, esetleg végtagokat vagy fogakat, de ez teljesen más kérdés.
2010. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

"Nemtudom miért mellékes dolgokkal kell foglalkozni."


Nem a válaszoló foglalkozik mellékes dolgokkal. A lényeg a válaszban a következő: A gyík regenerációja egy nagyon egyedi, nagyon extrém, és nagyon korlátozottan működő példa, ezért nem szabad a regeneráció példájaként tekinteni rá. A gyíknak sem nő vissza mindene (pl az ujja sem), nem tudja akárhányszor visszanöveszteni (csak egyszer), és a visszanövesztett farok nem lesz már tökéletes.


A kérdésedből az derül ki, hogy te egy általánosan működő (szemek, ujjak, meg gondolom minden egyéb), korlátlan és tökéletes (hegmentes) gyógyulást akarsz az embernek. Ilyen azonban a gyíknak sincs, mint ahogy egyetlen állatnak sincs. Vagyis nincs rá példa az állatvilágban, a gyík rossz példa, félrevezető példa.


Vagyis vegyük a kérdésedet:


"ha a gyíkra gondolok az mivel másabb ,hogy neki vissza tud nőni a farka"


Az amiben más, hogy neki van egy kizárólag farokvisszanövesztésre való sejtcsoportja. Az nem tud bármit visszanöveszteni, csak a farkat és csak egyszer, és azt is hegesen és legtöbbször elég szarul.

Vagyis ez nem igazi regeneráció. Ha a regenerációt mondjuk pénznek tekintjük, amin bármilyen testrészt vehetsz magadnak, akkor a gyíknak valójában csak egy farokra szóló vásárlási utalványa van, amit semmi másra nem tud beváltani.


Az, hogy a valódi regenráció (vagyis a tényleges "pénz" amin bármit vehetsz) miért nem lehetséges, az ember (és minden állat) egyedfejlődéséből adódik, és elég bonyolult lenne most elmondani.

2010. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Meg tegyük hozzá, hogy az ősember, aki elvesztette a kezét vagy a lábát, nem is élt volna addig, hogy esélye legyen a szervezetnek erre a rendkívül nagy energia és tápanyagigényű művelet elvégzésére. Egyszerűen nincs rá szükség.
2010. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Képes regenerálódni. Méghozzá elég nagy mértékben. A sejtek ugyanolyan regenerációra képesek, mint egy szivacs, féreg vagy más "alacsonyabbrendű" állat esetén, csak mivel az emberi szervezet sokkal bonyolultabb struktúrákból áll, mint ezek az "alacsonyabbrendű" állatok, nem lehetséges tökéletes regeneráció. Pl egy izomban az izomsejt, az erek, a vér regenerálható, de a pontos beidegzés, az izmok hártyája, az erek futása már nem tud ugyan olyan mértékben visszaállni, mint amilyen volt. Az eredeti kialakulás nagyon bonyolult fejlődési program szerint történt. De egy "féregben" nincsenek ilyen bonyolult struktúrák, szervezetének felépítése nem olyan komplex. A földigiliszta szegmentális, egy szegmenst könnyebb létrehozni, mint egy emberi kart.
2010. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
A gyíknak csak a farka nő vissza,ez még kevés az üdvösséghez.
2010. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A sejtek vissza tudnának állni, de nincsen arra terv, hogyan történjen ez! A terv csak arra vonatkozik, hogyan nőjön ki egy sejtből egy egész ember - arra nem jó, hogyan nőjön ki pontosan a hiányzó rész.


Amúgy pl. a szalamandra vissza tudja növeszteni a levágott lábát. Most tanulmányozzák, hogyan megy ez: nagyon érdekes, az biztos. Ha ezt megértjük, lehet, hogy emberen is lehet majd alkalmazni.


Viszont úgy tudom, fogat már tudunk növeszteni. Kíváncsi vagyok, mikor lesz ebből valami...

2010. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!