Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy van ez a kereslet-kínálat...

Hogy van ez a kereslet-kínálat dolog?

Figyelt kérdés

Ez magyarázatot érdemel, hogy ha én keresek valamit, akkor arra van kínálat? És ha a kínálat nem az amit én (konkrétan) kerestem/keresek, akkor mi a helyzet?

Olyankor mi van? Mit kell tennem akkor, ha a magyarországi kínálat, nagyon nagyon csekély százalékban egyezik meg az én keresletemmel?

Pedig elképesztően sok dolgot keresek, és kerestem is (régebben is) álltalában.

S szinte mindenre emlékszem, amit valaha kerestem, mert egyszerűen nem találtam meg a megfelelő "kínálatot".


Ez lehet hogy országos dolog? Mármint lehet hogy más országokban, vagy tán más kontinensen találom meg a nekem megfelelő eszközöket, dolgokat, embereket?


Mert az szinte 1000%, hogy ha nekem nem felel meg a kínálat, akkor az hót ziher, hogy nagyon sokan vannak még, akiknek ugyan ez a bajuk a világban/országban. S sajnos ez látszólag is így van Nagyátlagban.


Erre, ezekre mi a megoldás?


Pl: helyek, SZÓRAKOZÓHELYEK, tárgyak, ruhák, eszközök nagy része, pénz is, fizetés is, munka is, munkahelyek is, LÉNYEGES emberek, baráti, családi, oktatási kapcsolatok, stb, stb.. ez nekem mind HIÁNYCIKK, még főleg az emberek hozzáállása is, eredményeik, próbálkozásaik... barát-barátnő kapcsolatok sem olyanok mint amilyet szeretnék, de főleg a lehetőségek amiket magyarba nem lehet kapni, sem kialakítani megfelelő esélyt arra, hogy bármi nagyonkomoly összejöjjön. S így nem sok esély van a saját párom megtalálására, akivel tudom hogy abszolút ténylegesen összeillünk...


Szóval hogy is van ez a kereslet-kínálat sztori?


Nagyon szeretném tudni, hogy erre mi a megfelelő válasz!


(S szerintem ezzel abszolút nem vagyok egyedül!)



2022. ápr. 12. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kereslet kínálat elve azt mondja ki, hogy minél nagyobb valamire a kereslet annál nagyobb lesz a kínálat is. Ezt az okozza, hogy ha sokan vágynak valamire, amit senki nem árul akkor valaki előbb-utóbb ki fogja elégíteni a piaci igényeket. Ha pedig rengetegen keresik azt a valamit akkor többet fognak belőle előállítani.


"nagyon sokan vannak még, akiknek ugyan ez a bajuk a világban/országban."


Annyira nem biztos hiszen ha olyan sokan lennének akkor már valaki megpróbálta volna pénzt szerezni belőlük. Ha te nem találsz neked megfelelő dolgokat az azt jelenti, hogy az igényeid nem egyeznek a nagy többségével.


"Erre, ezekre mi a megoldás?"


Próbálj meg neten a külföldi piacon nézelődni, akkor talán találhatsz neked tetsző dolgokat is.

2022. ápr. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ez magyarázatot érdemel, hogy ha én keresek valamit, akkor arra van kínálat? És ha a kínálat nem az amit én (konkrétan) kerestem/keresek, akkor mi a helyzet?"

Nem, az ilyesmi nem igazán értelmezhető egyénekre szabva. Keresletről akkor szokás beszélni ha elég sokan érdekeltek valamilyen termékben, nem hogy ha egy ember keresi azt.

Dióhéjban, vannak az eladók, akik bizonyos árukból bizonyos mennyiséget szeretnének értékesíteni. Ez a kínálat. És vannak a vevők, akiknek bizonyos dolgokból bizonyos mennyiségre szüksége van. Ez a kereslet. Nyilván az lenne az ideális, ha ez a kettő oldal megegyezne, de ez a valóságban általában nem így van. Ha eltérés van a kereslet és a kínálat közt, például valamiből kisebb a kínálat mint a kereslet, az felfelé fogja húzni az árakat. Egyúttal például lehetőséget adhat új vállalkozásoknak is, hogy betöltsék ezt a piaci rést.

Egyébként abból, hogy neked nem felel meg a kínálat, nem következik, hogy másoknak sem.

2022. ápr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kereslet - kínálat nem magában létezik, megjelennek mellettük más dolgok, például az ár - érték páros, amelyek módosító erővel bírnak, vagy a teljesítmény, de közbeszólhat más is, mint a szokások, hagyományok, vagy akár a politika, amely erőltethet valamit, vagy akár a vallás, a kultúra, az oktatás, a média, a technikai lehetőségek, az új technológiák meghonosodása, a design változása, a divatba jövetel is akár.

Sokan járhatnak hasonló cipőben, de gyakori a kompromisszum keresése, elfogadása, mert attól, hogy valami nem pont olyan, mint amilyent igazán szeretnénk, még nagyjából megfelelhet a célnak, se szeri, se száma a megalkuvásnak, ami járhat persze csalódással, vagy az igények részleges módosításával, sőt, szerintem valójában kifejezetten ritka lehet az az eset, hogy valami mindenben tökéletes legyen.

2022. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

Ez gazdasági, befektetési kifejezés és nem a tényleges működése a társadalomnak és tényleg nem is egyénre vonatkoztatott dolog.


Így hangzik kb röviden ugye:

Minél nagyobb valamire a kereslet, annál nagyobb lesz a kínálat.


Ami befektetési és gyártási reakciót jelent a gyakorlatban, csak szlogenesítették, mert az úgy jól hangzik. Könnyen meg is jegyezhető. Az emberek meg azt ismerik általában. De a jelentése csak annyi, hogy amit vennének az emberek, amiért pénzt adnak, azt le is gyártják és árusítják.


Szóval nem úgy van, hogy ha keresel bármit, akkor valami természeti törvény alapján meg is találod, mert időgépet aztán kereshetsz az üzletekben, nem fogsz találni. :)

2022. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:

Amiket felsorolsz azok nem mindegyike tartozik hozzá, mint mondjuk az "oktatási kapcsolatok" például az nyilván nem legyártható.


Ez simán egy jól megjegyezhető szlogenként való megfogalmazás. Csak ennyi, és többet nem várj tőle.


És nem valamiféle törvény, amit félere szoktak érteni, tehát nem emberektől függetlenül keletkező valami, hanem befektetési gyakorlat a biztos megtérülésekre. Látják a keresletet és gyártanak hozzá terméket és dől a pénz. :)

2022. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Ja és hagyjuk azt a részét, hogy de az oktatási kapcsolatok is lehet szolgáltatási termék, mert csak lazán vett közlésnek szántam.
2022. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!