Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Tejútrendszerben (statisztik...

A Tejútrendszerben (statisztikailag) mennyi lehet azon bolygók száma, ahol bonyolultabb (többsejtű) élőlények élhetnek-létezhetnek?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 30. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudjuk, mivel nincs viszonyítási alapunk. Egy műsorban láttam, hogy a legpesszimistább becslések szerint a Tejútrendszerben 10-12 intelligens civilizáció is lehet. De az is előfordulhat, hogy csak mi vagyunk. Ha a Marson találnának nyomokat amik néhai mikroorganizmusokra utalnak, és semmi közük a Földi élethez, akkor még az is lehet, hogy az univerzum, a galaxisunk, sőt talán még a naprendszerünk is hemzseg az egyszerűbb életformáktól. De amíg nem találunk a Földön kívül semmit, addig úgy kell venni, hogy csak mi vagyunk.
2022. ápr. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de a számok mérete alapján azért lehet valószinűsiteni, hogy sok. A 100 ezer fényév átmérőjű galaxisunkban akár 800 milliárd csillagot feltételeznek. Mivel a nem világító föld méretű közetbolygokat nem láthatjuk, ézért a csillagok száma alapján lehet kb valószinűsiteni hogy talán ezer milliárdos nagyságrendbe eshetnek a közetbolygok. Valószinű a legtöbb csillag körül van pár szétszoródó apró törmelék, mint a mars, a föld vagy hold, kb olyanok lehetnek mint por a levegőben. És ha az ezer milliárd bolygóból csak minden milliárdomodikon, vagy 10 milliárdomodikon alakulnak a földhöz hasonló állapotok akkor több száz, vagy ezres nagyságrendben lehetnek földszerű bolygok.

Szerintem a föld körülményei, azért nem olyan lehetetlenek, hogy 10 milliárd bolygóból egyen, ne alakuljanak ki hasonló feltételek, ahol pár milliárd év alatt élet keletkezik, mondjuk véletlen keveredéssel.

2022. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudjuk becsülni az élet kialakulásának a valósznüségét, mivel nincs elég mintánk.

Max. A holdról mondhatjuk, hogy nincs rajta élet.


A többi faktort a csillagászok elég jó tudják becsülni.


Dreak egyenlet címszóval keress rá a témára.

2022. máj. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, az Drake-egyenlet.

3#voltam.

2022. máj. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!