Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol lehet megnézni, hogy...

Hol lehet megnézni, hogy Magyarországon mennyi a nehézfémek határértéke a talajban, vizekben?

Figyelt kérdés
Ha tudtok, kérlek linkeljetek oldalakat. Ha lehet, akkor a mennyiség ppm-ben legyen megadva. Előre is köszönöm a segítséget.
2010. szept. 16. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán egyértelmű a kérdésed alapján, hogy konkrét és mért adatokra vagy kíváncsi, vagy a határérték alatt az előírást érted.

Az előírás egy kormányrendeletben található:

201/2001. (X. 25.) Korm. rendelet

az ivóvíz minőségi követelményeiről és az ellenőrzés rendjéről

[link]

2010. szept. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2010. szept. 17. 17:49
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utánajárást, de én nem az ivóvízre gondoltam, hanem tóra és talajra. Ha valaki még tud, kérem segítsen.
2010. szept. 17. 18:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár már kérdezte az előttem válaszoló is, még mindig nem tudjuk, hogy elméleti határértékre gondolsz (előírásra) vagy konkrétan mért értékekre.

Mert pl. az úniós előírás arzénből elég szigorú, amiatt mert a "tenger gyümölcsei" kvázi magas arzéntartalommal rendelkeznek, és ehhez vették figyelembe a vizet, hogy az EU polgárt ne érje magas arzén-terhelés. Magyarországon, ahol kevés tengeri halat fogyasztunk és a halból kevés arzént eszünk, ezt megihatnánk a vízzel, tehát több arzént tartalmazhatna a vizünk...

2010. szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!